Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora dostała ofertę zwiększenia udziału w spółce Online Technologies HR za 7,7 mln zł

Online Technologies HR oferuje m.in. aplikację do rekrutacji pracowników HRLink.pl (screen: Hrlink.pl)

Agora w czwartek 29 sierpnia otrzymała ofertę nabycia 32 udziałów w firmie Online Technologies HR i objęcie 15 nowo utworzonych udziałów. W przypadku zawarcia umowy Agora miałaby 79,8 proc. udziałów w spółce. Kwota potencjalnej inwestycji to ok. 7,7 mln zł.

Online Technologies HR to firma technologiczna, oferująca aplikację do rekrutacji pracowników HRLink.pl i inne usługi informatyczne związane z procesem rekrutacji (np. tworzenie stron WWW dotyczących rekrutacji i kariery zawodowej) oraz pośrednictwo w sprzedaży usług portali i mediów rekrutacyjnych. Przychody spółki w 2018 roku wyniosły 5,5 mln zł, a zysk netto 104 tys. zł.

Agora jest udziałowcem spółki od 2012 roku - obecnie ma 46,15 proc. udziałów. Agora zapowiedziała, że o przyjęciu lub odrzuceniu oferty poinformuje w odrębnym komunikacie.

Agora poinformowała też o przedłużeniu umowy o limit kredytowy w DNB Bank Polska. Ma to związek z rozpoczętymi w marcu negocjacjami z konsorcjum banków w sprawie pozyskania finansowania dla spółki. Po przedłużeniu umowy Agora będzie dysponować limitem w wysokości 35 mln zł, który może wykorzystać do 27 grudnia.

Grupa Agora zakończyła 2018 rok z zyskiem netto 9,4 mln zł. Jej przychody wyniosły 1,14 mld zł.

(JSX, PD, 30.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.