Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sławomir Neumann pozywa TVP Info i Samuela Pereirę

Serwis Tvp.info oskarżył Sławomira Neumanna, że miał przyjmować korzyści majątkowe od firmy meblarskiej (fot. Flickr, CC BY 2.0)

Szef klubu PO Sławomir Neumann wysłał w środę pisma procesowe do TVP Info i redaktora naczelnego portalu Tvp.info Samuela Pereiry. Portal Tvp.info podał, że polityk miał przyjmować korzyści majątkowe w postaci mebli od firmy działającej koło Starogardu Gdańskiego i lobbować w PZU w sprawie odszkodowania dla tej firmy.

Neumann poinformował o pismach procesowych w programie "Tłit" Marka Kacprzaka w Wirtualnej Polsce. "Nie może być zgody na oczernianie, na kłamstwa, na przemysłową fabrykę hejtu stworzoną przez państwo" - mówił polityk. Dodał, że "tak zwani w cudzysłowie dziennikarze" mediów publicznych powtarzają tezy formułowane przez przedstawicieli struktur państwa, m.in. prokuratorów czy agentów służb. Neumann podkreślił, że pozwu nie wycofa.

W poniedziałek serwis Tvp.info oskarżył szefa klubu PO, że miał przyjmować korzyści majątkowe w postaci mebli o wartości kilkudziesięciu tys. zł. Według TVP Info Neumann miał też lobbować w PZU, żeby po pożarze wypłacono tej firmie 10 mln zł odszkodowania.

(JSX, 29.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.