Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncert nowojorskiego Klubu "Gazety Polskiej" w Carnegie Hall odwołany

Koncert organizowany przez Klub "GP" zbojkotowali zaproszeni muzycy, w tym pianista Paul Bisaccia (fot. Flickr, CC BY 2.0)

Organizowany przez Klub "Gazety Polskiej" z Nowego Jorku koncert w słynnej Carnegie Hall nie odbędzie się. Artyści, którzy mieli na nim wystąpić, dowiedzieli się o naklejce "Strefa wolna od LGBT" dołączonej do tygodnika i zrezygnowali z udziału.

Po tym jak wydarzenie zbojkotowali muzycy, w tym pianista Paul Bisaccia, Klub "GP" w Nowym Jorku - "Gazeta Polska" Community of America - odwołał koncert – poinformowała stacja NBC News. Wydarzenie "Od Chopina do Gershwina", zaplanowane na 24 października, miało być częścią obchodów stulecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych.

Przewodniczący nowojorskiego Klubu "GP" Maciej Rusiński odciął się od naklejek dołączonych do tygodnika. "Nie utożsamiamy się z homofobicznymi poglądami. Nasz klub jest autonomiczny i nie należy do grupy medialnej »Gazety Polskiej«. To jest ruch społeczny" - zaznaczył w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". "GW" podała jednak, że karta Klubów "GP" zobowiązuje stowarzyszenia do "aktywności zgodnej z linią »Gazety Polskiej«".

Jak pisała Niezalezna.pl, w nowojorskiej Carnegie Hall w lutym 2018 roku odbyła się gala ku czci Ignacego Paderewskiego, również organizowana przez Klub "Gazety Polskiej".

Do wydania "Gazety Polskiej" z 24 lipca dołączona była naklejka z przekreśloną tęczową flagą i napisem "Strefa wolna od LGBT". Sprzedaży numeru odmówili wtedy Empik i stacje paliw BP, Shell, Circle K i Amic. 28 sierpnia "GP" ukazała się z kolejną naklejką - tym razem przedstawiała wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, której towarzyszył napis "Królowa Polski - stań w jej obronie".

(JSX, 29.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.