Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Radia Wrocław ma zostać wybrany w głosowaniu korespondencyjnym

Marcin Rosiński jest jedynym kandydatem na prezesa Radia Wrocław (screen YouTube.com/Fakty TVP 3 Wrocław)

Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Radia Wrocław w głosowaniu korespondencyjnym. Jedynym kandydatem jest Marcin Rosiński z Telewizji Polskiej.

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański odwołał zaplanowane na ten tydzień posiedzenie rady. W jego porządku miał być wybór prezesa Radia Wrocław. Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne nad jedyną zgłoszoną - przez niego - kandydaturą Marcina Rosińskiego z TVP. Członkowie RMN mają czas na oddanie swoich głosów do poniedziałku 26 sierpnia.

Podczas posiedzenia RMN w zeszłym tygodniu Marcin Rosiński nie uzyskał większości głosów członków Rady. Za kandydaturą Rosińskiego głosowało dwoje członków i jednocześnie posłów PiS: Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański. Wstrzymała się europoseł z PiS Elżbieta Kruk i Grzegorz Podżorny, wybrany do RMN z poparciem Kukiz'15. Przeciw był Juliusz Braun (do Rady trafił z poparciem PO). "Gazeta Wyborcza" napisała, że Rosiński przyszedł na przesłuchanie nieprzygotowany i wypadł fatalnie.

Marcin Rosiński od 1996 roku związany jest z Telewizją Polską. Przez wiele lat pracował w TVP Wrocław, a obecnie w TVP Info.

Jolanta Piątek, obecna prezes Radia Wrocław, złożyła rezygnację i odchodzi ze stanowiska z końcem miesiąca. Swoją decyzję tłumaczy przejściem na emeryturę.

(KOZ, 26.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.