Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jesienią w TVP nowości głównie w Dwójce

- Nie jestem zwolennikiem nowości, ale doszliśmy do wniosku, że najwyższy czas połatać dziury, kiedy mieliśmy w Dwójce 2-3 procent udziału - mówił Jacek Kurski (fot. KOZ)

Jesienią Telewizja Polska wzmacnia przede wszystkim TVP 2, w której znajdzie się najwięcej nowości. Wśród nich "Czar par", trzy programy kulinarne i "The voice senior". Od września TVP 2 wydłuża "Pytanie na śniadanie", które będzie zaczynać się już o 7.15.

- Nie jestem zwolennikiem nowości, ale doszliśmy do wniosku, że najwyższy czas połatać dziury, kiedy mieliśmy w Dwójce dwa-trzy procent udziału. Nie zgadzam się, żeby na takiej antenie nie mieć oferty, która będzie się biła przynajmniej o średnią - mówił dziennikarzom po prezentacji jesiennej ramówki prezes TVP Jacek Kurski. Dodał, że problemem TVP 2 było dotychczas pasmo po "Panoramie" o godz. 18. - W czwartki mieliśmy dobrą ofertę Jedynki, a słabą Dwójki. A do tego mocną ofertę miał TVN i Polsat. Tam trzeba było walczyć, żeby mieć co najmniej osiem-dziesięć procent - stwierdził Kurski. 

Dwa z trzech nowych programów kulinarnych w TVP 2 zajmą pasmo po "Panoramie". W dni powszednie o 18.30 oglądać będzie można program "Gotowi do gotowania. Start" z Marzeną Rogalską w roli prowadzącej, a po nim o 18.55 "Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?". Trzecia kulinarna nowość - "Najgorszy kucharz” prowadzony przez Dariusza Kuźniaka i Marcina Kuca - premiery ma mieć w czwartki o 20.50. Po nim o 21.55 oglądać będzie można program randkowy "Wkręceni w randkę" prowadzony przez Annę Lucińską i Aleksandra Sikorę.

Również w TVP 2 znajdzie się wracający po 23 latach "Czar par" w TVP 2 (w piątki o 20.50). Program poprowadzą Izabella Krzan i Maciej Kurzajewski. Zmagania uczestników będą oceniać: Katarzyna Cichopek, Dorota Chotecka, Marcin Hakiel i Radosław Pazura. - Dużo nadziei wiążę z "Czarem par". Potrzebowaliśmy takiego mocnego działa na piątek - mówił Jacek Kurski. 

W grudniu TVP 2 wyemitować ma pierwszą edycję "The voice senior", której gospodarzami będą Marta Manowska i Tomasz Kammel.

W TVP 1 nowością będzie codzienny teleturniej "Gra słów. Krzyżówka" (o 15.30), który poprowadzi Radosław Brzózka. Z kolei od grudnia w Jedynce emitowany będzie serial sensacyjno-przygodowy "Ziuk. Młody Piłsudski" (w niedziele o 20.20, od 8 grudnia) o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele.

Od 2 września "Pytanie na śniadanie" w Dwójce będzie się rozpoczynać o 7.15, a nie o 7.55 jak obecnie. TVP 2 wydłuża poranny program po tym, jak na podobny ruch zdecydował się TVN. Od 31 sierpnia "Dzień dobry TVN" będzie nadawane od 7.30, a nie od 8. - Nikt nie wyprzedzi Telewizji Polskiej. Jeśli TVN zrobi "Dzień dobry TVN" o 6, my damy o 5.45. Odradzam ściganie się z TVP - przekonywał dziennikarzy Jacek Kurski.

Prowadzący "Koło fortuny" (TVP 2) i "Jaka to melodia?" (TVP 1) zamienili się miejscami - Norbi wraz z Izabellą Krzan będzie gospodarzem "Koła fortuny”, a Rafał Brzozowski poprowadzi "Jaka to melodia?".

Serial obyczajowy "Echo serca" będzie emitowany jesienią nie w TVP 1, a w TVP 2 (we wtorki o 21.50). Z Dwójki do Jedynki przenosi się z kolei "Magazyn Ekspresu Reporterów".

(KOZ, 23.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.