Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Rosiński z TVP ma zostać szefem Radia Wrocław

Marcin Rosiński jest od 1996 roku związany z Telewizją Polską (screen YouTube.com/Fakty TVP3 Wrocław)

Dziennikarz TVP Marcin Rosiński i Henryk Koczan z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu są kandydatami na prezesa Radia Wrocław - dowiedział się "Presserwis". Prawdopodobnie to Rosiński obejmie stanowisko. Dziennikarz potwierdza, że się o nie ubiega.

Kandydatury Marcina Rosińskiego i Henryka Koczana otrzymali we wtorek członkowie Rady Mediów Narodowych. Henryk Koczan jest kandydatem Juliusza Brauna, który do RMN trafił z poparciem PO. Przewodniczący Rady i poseł PiS Krzysztof Czabański pytany, czy to on zgłosił Marcina Rosińskiego, odpowiedział we wtorek: - Jutro wszystko będzie jasne.

RMN wyboru nowego prezesa ma dokonać w środę, ale ponieważ większość w niej mają politycy PiS - powołany zostanie prezes z poparciem tej partii. Może na nie liczyć właśnie Marcin Rosiński. - Decyzję podjąłem w poniedziałkowe popołudnie, aplikację wysłałem dopiero we wtorek, wcześnie rano. Nie mam zielonego pojęcia, jaki będzie efekt mojej aplikacji - mówi Marcin Rosiński.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu, kiedy pojawiły się doniesienia, że ma zostać prezesem Radia Wrocław, dziennikarz napisał na Twitterze: "Za Wrocławiem tęsknie, ale na razie nie planuje powrotu. Komentowaniem plotek się nie zajmuję". - Nie zaprzeczałem. Napisałem, że na razie nie planuję powrotu - przekonuje dziś Rosiński.

Marcin Rosiński jest od 1996 roku związany z Telewizją Polską. Przez wiele lat pracował w TVP Wrocław, a ostatnio w TVP Info. Ostatnio był znany z zadawania pytań politykom PO na sejmowym korytarzu.

Henryk Koczan jest wiceprzewodniczącym rady programowej TVP Wrocław. Pracuje jako zastępca kierownika działu informacji, promocji i edukacji Ośrodka Kultury i Sztuki, instytucji należącej do samorządu województwa dolnośląskiego.

Obecna prezes Radia Wrocław Jolanta Piątek w zeszłym tygodniu złożyła rezygnację i ma kierować rozgłośnią do końca sierpnia. "Idę na emeryturę" - mówiła "Presserwisowi". Prezesem Radia Wrocław została w grudniu 2017 roku.

Radio Wrocław w 2018 roku miało 19,3 mln zł przychodu (wzrost o 8 proc. w porównaniu z 2017 rokiem) i 814 tys. zł zysku wobec 671 tys. zł straty rok wcześniej.

(KOZ, 21.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.