Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ByteDance uruchamia własną wyszukiwarkę internetową

Najpopularniejszą wyszukiwarką w Chinach jest Baidu (screen Baidu.com)

Chińska spółka technologiczna ByteDance, która w 2016 roku wprowadziła na rynek popularną aplikację mobilną TikTok, pracuje obecnie nad własnym systemem wyszukiwawczym.

Wyszukiwarka Toutiao Search, która używa algorytmu pozwalającego na daleką personalizację preferencji użytkownika, została właśnie udostępniona w wersji mobilnej - pisze amerykański portal TechCrunch. Wyszukiwarka pozwala na znalezienie rezultatów w internecie oraz w aplikacjach obsługiwanych przez ByteDance. Kierownictwo spółki zapowiada, że już wkrótce Toutiao Search będzie dostępna dla wszystkich użytkowników sieci.

W ocenie ekspertów jest to wyzwanie rzucone Baidu, która jest najpopularniejszą wyszukiwarką internetową w Chinach. Jej udział w tamtejszym rynku wynosi 64 proc. - oceniają eksperci. Popularność Baidu wzrosła po wycofaniu się koncernu Google z prac nad chińską wersją wyszukiwarki, która spełniałaby wymogi chińskiej cenzury. Cenzura będzie też piętą achillesową nowej wyszukiwarki firmy ByteDance - podkreśla TechCrunch.

(MJS, 16.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.