Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były szef dodatku "Więcej Świata" odchodzi z "Gazety Wyborczej"

Mariusz Kania w Agorze pracował od 2016 roku (fot. materiały prasowe)

Mariusz Kania, były redaktor naczelny dodatku do "Gazety Wyborczej" (Agora) "Więcej Świata", z końcem września odchodzi z redakcji. Na razie nie informuje, czym będzie się zajmował.

– Po pierwsze, wyprowadzam się z Warszawy do Poznania. Po drugie, postanowiłem ruszyć ze swoim życiem w innym kierunku – mówi Kania w rozmowie z "Presserwisem". Nie zdradza, co konkretnie będzie robił. – Nowy kierunek nie jest jeszcze zarysowany, rozglądam się, jakie są możliwości. Nie przechodzę do innych mediów – dodaje. Jak zaznacza, nie kończy też definitywnie współpracy z Agorą, choć nie precyzuje, na czym miałaby ona polegać.

Kania w Agorze pracował od stycznia 2016 roku. Był redaktorem naczelnym dodatku "Więcej Świata", odpowiadał też za serwis Więcej Świata na Wyborcza.pl (od maja 2018 do lutego 2019 roku). Był również jednym z redaktorów prowadzących magazyn "Nasza Europa" i redaktorem działu zagranicznego.

To kolejne odejście z "Gazety Wyborczej". Na początku lipca informowaliśmy, że wiceszef działu krajowego "GW" Michał Danielewski ma przejść do OKO.press. Justyna Suchecka z "GW" przechodzi do portalu Tvn24.pl, z redakcją Wyborcza.pl rozstał się także jej szef Zbigniew Pendel, który został wicenaczelnym serwisu Polityka.pl.

(JSX, 16.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.