Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube przywrócił kazanie o "tęczowej zarazie" na kanale Radia Maryja

W homilii abp Marek Jędraszewski mówił o "czerwonej" i "tęczowej zarazie" (screen: Youtube.com/Radio Maryja)

We wtorek YouTube przywrócił usunięte dzień wcześniej z kanału Radia Maryja wideo z kazaniem abp. Marka Jędraszewskiego ze słowami o „tęczowej zarazie”. Google tłumaczy, że materiał został zablokowany wskutek błędnej oceny.

Nagranie było zapisem homilii metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego wygłoszonej w czwartek podczas mszy w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W jej trakcie padły słowa o „tęczowej zarazie”, które były później szeroko komentowane. W poniedziałek wieczorem Radio Maryja poinformowało, że wideo zostało usunięte z kanału na YouTube. Administracja serwisu jako powód podała naruszenie zasad dotyczących szerzenia nienawiści. Kanałowi wystawiono ostrzeżenie, które blokuje możliwość publikowania nowych treści przez tydzień.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP uznało, że było to „skandaliczne naruszenie zasady wolności słowa”. Według CMWP YouTube stara się usunąć publikacje nawiązujące do „promocji ideologii LGBT prowadzonej nieskrępowanie w różnych środkach masowego komunikowania”. 

We wtorek materiał został przywrócony na kanale Radia Maryja. Biuro prasowe YouTube pytane przez nas o tę sprawę odpowiedziało, że reaguje, gdy treści zostaną zgłoszone m.in. przez użytkowników serwisu. Następnie oflagowany materiał jest weryfikowany. „Zdarza się, że podejmujemy decyzję o blokadzie, która jest niewłaściwa. Kiedy dowiemy się o takim błędzie, robimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić zablokowaną treść. Naszym użytkownikom dajemy również możliwość odwołania się od naszych decyzji i zawsze ponownie oceniamy zamieszczone materiały” - poinformowano.

W ostatnich dniach doszło do kilku przypadków usunięcia treści przez YouTube z powodu szerzenia nienawiści (m.in z kanału Wsensie.tv, Wrealu24.pl i Kai Godek).

(PD, 07.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.