Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

LubimyCzytać.pl przejmuje od "Znaku" wydawanie serwisów historycznych

W obu serwisach oraz na ich profilach na Facebooku ukazał się tekst pożegnalny podpisany przez członków dotychczasowej redakcji (screen: CiekawostkiHistoryczne.pl)

Od sierpnia serwisy CiekawostkiHistoryczne.pl i TwojaHistoria.pl będą wydawane przez spółkę LubimyCzytać.pl, która stworzy nowy zespół redakcyjny. Szef obu serwisów Kamil Janicki nie miał zakazu konkurencji, otworzy nowy serwis - WielkaHistoria.pl.

LubimyCzytać.pl, którego większościowym udziałowcem jest grupa wydawnicza Znak, nabyło oba serwisy od Społecznego Instytutu Wydawniczego "Znak". W czwartek na obu stronach oraz na ich profilach na Facebooku ukazał się tekst pożegnalny podpisany przez członków dotychczasowej redakcji. Wyjaśniono w nim, że zmienia się właściciel oraz zespół redakcyjny. Jak informuje Dominika Kozłowska z zarządu SIW „Znak” model, w jakim funkcjonowały serwisy, okazał się nierentowny. - Od roku wspólnie z redakcją szukaliśmy innego rozwiązania, które pozwoliłoby na dalszy rozwój obu serwisów, ale zarazem też na ich urentownienie. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie połączyć siły z portalem LubimyCzytać.pl - tłumaczy Kozłowska.

Do nowego wydawcy nie przechodzą członkowie dotychczasowej redakcji. - Po przekazaniu serwisów do LubimyCzytać.pl umowy zawarte z pracownikami uległy rozwiązaniu i współpraca z nimi została zakończona - informuje Dominika Kozłowska.

Prezes zarządu LubimyCzytać.pl Izabela Sadowska podkreśla, że trwają zaawansowane prace nad jego nową odsłoną. - CiekawostkiHistoryczne.pl oraz TwojaHistoria.pl sprawią, że powiększymy zasięg i nasz zespół będzie odpowiedzialny za dostarczanie atrakcyjnych treści oraz dobrej technologii już dla przeszło 4 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Mamy mnóstwo pomysłów, jak to zrobić - zapewnia Sadowska. Jak dodaje, LubimyCzytać.pl we wrześniu przejmie w pełni odpowiedzialność za oba serwisy historyczne. Do tego czasu ma trwać kompletowanie nowego zespołu redakcyjnego. - Nie wykluczam, że powrócimy do rozmów z niektórymi obecnymi redaktorami - mówi prezes LubimyCzytać.pl.

Serwis CiekawostkiHistoryczne.pl powstał w 2010 roku, od początku kierował nim Kamil Janicki. Od 2014 roku jego wydawcą był SIW „Znak”. W 2017 roku ruszyła TwojaHistoria.pl, tworzona przez tę samą redakcję. Rok później oba tytuły zajęły dwa pierwsze miejsca w rankingu serwisów historycznych magazynu „Press”.

Kamil Janicki, założyciel i dotychczasowy szef obu serwisów, postanowił ze współpracownikami stworzyć nowy projekt, o podobnej koncepcji jak CiekawostkiHistoryczne.pl i TwojaHistoria.pl. Ma się nazywać WielkaHistoria.pl. - Prawdopodobnie ruszymy jeszcze w tym tygodniu. Mamy zapewnione finansowanie i będziemy pracować w tym samym składzie co dotychczas - zapewnia Janicki i podkreśla, że o szczegółach nowego serwisu będzie mógł powiedzieć, gdy ten oficjalnie wystartuje.
Grupa wydawnicza Znak jest większościowym udziałowcem serwisu Lubimyczytać.pl.

(PAZ, 29.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.