Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura wniosła o areszt dla Kamila D.

Policja podaje, że kierowca BMW miał w organizmie 2,6 promila alkoholu (screen Tvp.info)

W piątek po południu na drodze krajowej nr 1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego Kamil D. uderzył samochodem w pachołki rozdzielające pasy jezdni. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty i wniosła o areszt. Sąd zajmie się tym w poniedziałek.

Zdarzenie potwierdziła "Presserwisowi" Dagmara Mościńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. – Kierujący samochodem BMW X6, poruszający się w kierunku Katowic, na wysokości zwężenia związanego z przebudową drogi uderzył w pachołki rozdzielające pasy jezdni – mówi Mościńska. Jak dodaje, kierowcą BMW był 51-letni mężczyzna, mieszkaniec Katowic. Miał w organizmie 2,6 promila alkoholu.
Pachołek uderzony przez samochód trafił w auto jadące z naprzeciwka, ale policja podkreśla, że w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

D. trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu w niedzielę został przewieziony do piotrkowskiej prokuratury rejonowej, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty. Pierwszy dotyczy sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara od dziewięciu miesięcy do 12 lat więzienia. Drugi zarzut to kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może grozić za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Obrońca D. powiedział PAP, że jego klient wyraził pełną wolę współpracy, odpowiadał na wszystkie pytania i złożył obszerne wyjaśnienia.

(JSX, PAP, 29.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.