Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Gazeta Polska Codziennie” pomyliła prezydenta Białegostoku z wiceprezydentem Rzeszowa

Polityk przedstawiony na zdjęciu w "GPC" to Stanisław Sienko

Na pierwszej stronie czwartkowego wydania „GPC” (Forum) ukazała się zapowiedź tekstu o prezydencie Białegostoku Tadeuszu Truskolaskim, ale na zdjęciu ilustrującym materiał widnieje Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa.

„Wyreżyserowana »operacja Białystok«" - taki tytuł ma zapowiedź tekstu w „GPC” , w którym dziennik pisze, że wydanie zgody na zorganizowanie w minioną sobotę przez kilka skrajnie odmiennych środowisk zgromadzeń w Białymstoku, było „zaplanowaną prowokacją”. Jednak zamiast wspomnianego w tekście prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego na dużym zdjęciu na pierwszej stronie jest Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa.

Na pomyłkę uwagę zwrócił m.in. Krzysztof Król z Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Napisał na Twitterze: „»Gazeta Polska« ustaliła, że winnym napaści neofaszystów na Paradę Równości jest prezydent Białegostoku. Opisali to nawet na okładce, ale zilustrowali zdjęciem wiceprezydenta Rzeszowa. Miliony od @PKN_ORLEN czy @PKOBP nie zastępują rozumu”.

Na stronie internetowej dziennika błąd się powtarza. W serwisie Niezalezna.pl, gdzie ukazał się fragment tekstu z „GPC”, na zdjęciu jest Truskolaski.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 26.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.