Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Olszański odsunięty od prowadzenia „Pytania na śniadanie”

Michał Olszański prowadził „Pytanie na śniadanie” od startu programu w 2002 roku (screen: Pytanienasniadanie.tvp.pl)

Michał Olszański nie będzie już prowadził „Pytania na śniadanie” w TVP 2. Usłyszał, że nie ma dla niego miejsca w nowej koncepcji programu. TVP tłumaczy, że poranny program "musi zaskakiwać widzów".

Prezes TVP Jacek Kurski w odpowiedzi na pytania Rzecznika Praw Obywatelskich napisał o Michale Olszańskim, że „był związany z TVP umową cywilnoprawną”. Zapytaliśmy dziennikarza, czy to oznacza, że nie jest już prowadzącym „Pytanie na śniadanie”. - Potwierdzam, w poniedziałek usłyszałem z ust nowej szefowej agencji kreacji rozrywki i oprawy w TVP, że program będzie realizowany w nowej koncepcji i nie ma w nim dla mnie miejsca. Po tylu latach pracy powiedziano mi tylko, że nie pasuję do tego, co ma być dalej z „Pytaniem na śniadanie” - powiedział Olszański „Presserwisowi”.

Jak dodał dziennikarz, jego nazwisko było wpisane we wstępnym grafiku na sierpień. Podkreślił też, że nie ma obecnie sygnałów, aby TVP miała odsunąć go także od prowadzenia „Magazynu Ekspresu Reporterów”. - Program wraca w pierwszy wtorek września - informuje Olszański.

W odpowiedzi na nasze pytania o powody rozstania z Olszańskim, nazwisko jego następcy i przyszłość w programie współprowadzącej Moniki Zamachowskiej, Centrum Informacyjne TVP napisało: „»Pytanie na śniadanie« jest najpopularniejszym programem śniadaniowym w Polsce, co oznacza, że wciąż musi się rozwijać i zaskakiwać widzów. Jesteśmy świadomi, że widownia „Pytania na śniadanie" jest coraz młodsza i oczekuje prowadzących, którzy zdynamizują program. Stąd zmiany w audycji”.

Michał Olszański prowadził „Pytanie na śniadanie” od startu programu w 2002 roku. Najpierw pracował w parze z Maciejem Dowborem, a następnie z Anną Popek i od 2016 roku z Moniką Zamachowską. Z nią poprowadził też program po raz ostatni 6 lipca br. W maju oboje przeprowadzili wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Olszański w rozmowie z serwisem Natemat.pl przyznał, że program z Kaczyńskim był opracowany według schematu po konsultacjach PR-owców, prezesa TVP i kierownictwa „Pytania na śniadanie”. Po ukazaniu się wywiadu Olszański poinformował m.in. „Presserwis”, że ma zakaz rozmowy z mediami. W jego sprawie u prezesa TVP interweniował rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Jacek Kurski w odpowiedzi na jego pismo wyjaśnił, że Olszański, opowiadając o kulisach programu z Jarosławem Kaczyńskim, mógł naruszyć interesy spółki. List Kurskiego do Bodnara datowany jest na 12 lipca br.

Olszański związany jest z radiową Trójką, gdzie prowadzi audycję „Godzina prawdy”. Współpracuje też z redakcją sportową Polskiego Radia.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 24.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.