Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Marek Rymuszko, założyciel i szef redakcji „Nieznanego Świata”

Marek Rymuszko miał 71 lat (fot. Pixabay.com)

W wieku 71 lat zmarł Marek Rymuszko - reporter, pisarz, publicysta i scenarzysta. Był założycielem i wieloletnim redaktorem naczelnym miesięcznika „Nieznany Świat".

Informację potwierdza redakcja pisma i znajomi z Krajowego Klubu Reportażu, który Marek Rymuszko współtworzył i był jego prezesem od 1996 roku.

Pracował m.in. w tygodniku „Prawo i Życie”, publikował też w wielu czasopismach i seriach wydawniczych. W 1986 roku otrzymał Nagrodę im. Ksawerego Pruszyńskiego za całokształt dorobku reporterskiego. Był współautorem scenariusza filmu „Wielka majówka”.

Stworzył koncepcję redakcyjną miesięcznika „Nieznany Świat”, którego redaktorem naczelnym był od 1990 roku. Pracami redakcji tymczasowo kierują wicenaczelni - Wojciech Chudziński i Piotr Cielebiaś.

(PAZ, 23.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.