Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Politycy PO chcą zakończyć bojkot TVP przed wyborami

W lutym REM stwierdziła, że w publikacjach TVP na temat Pawła Adamowicza ich autorzy złamali pięć z siedmiu zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Politycy Platformy Obywatelskiej planują zakończenie bojkotu Telewizji Polskiej.

Informację o "prawdopodobnym" powrocie polityków PO do programów TVP podał w niedzielę Onet, powołując się na anonimowe źródła polityków tej partii. Mieliby oni ponownie przyjmować zaproszenia z TVP przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. 

Politycy PO nie wypowiadają się w studiu TVP od początku 2019 roku. Bojkot stacji nastąpił po tym, jak Telewizja Polska manipulowała informacjami po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 22 stycznia Grzegorz Schetyna podpisał uchwałę zarządu PO, w której napisano, że "pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji". Bojkot miał trwać do czasu odwołania zarządu TVP i "ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną". Z relacji informatorów Onetu wynika, że na decyzję o zakończeniu bojkotu wpływ miały wyniki majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, które wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

Jakub Bierzyński, prezes Grupy OMD, który doradza Robertowi Biedroniowi z Wiosny, ma wątpliwości, czy odwołanie bojkotu przysłuży się Platformie. - Chociaż prawdą jest, że nieobecni głosu nie mają, obawiam się, że powrót polityków PO do studia TVP nie sprawi, że dotrą oni do wyborców PiS, gdyż rozmowy w TVP są ustawiane, a pytania tendencyjne. Nawet jeśli politycy PO będą mieli szansę wypowiedzieć się, zostaną przedstawieni w złym świetle - komentuje Bierzyński.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 22.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.