Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info promowało kandydatów PiS, inni nie będą tak prezentowani

Grafiki ze zdjęciami kandydatów PiS były prezentowane w prawym dolnym rogu ekranu (screen: Twitter.com/@toptvpinfo)

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski tłumaczy, że w TVP Info nie będzie już oddzielnych grafik dla każdego z liderów list wyborczych, bo rzekomo widzom to się nie spodobało.

Od soboty kanał TVP Info pokazywał grafiki ze zdjęciami kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Grafiki były umieszczane w prawym dolnym rogu ekranu i zawierały imiona oraz nazwiska kandydatów, a także nazwy i numery ich okręgów wyborczych. Na Twitterze dziennikarze oceniali, że chodzi o promowanie kandydatów PiS.

W poniedziałek przed południem Jarosław Olechowski, dyrektor TAI, na Twitterze poinformował, że „w tej formie zamierzaliśmy informować o wszystkich »jedynkach« niezależnie od ich barw partyjnych. Jednak rezygnujemy z tej formy graficznej prezentacji z powodu dyskusji, jaką wywołała”. - Była dyskusja na Twitterze na ten temat, z której wynikało, że widzom się nie spodobała taka forma prezentowania kandydatów – mówi Olechowski. I dodaje: - Będziemy informowali o kandydatach kolejnych partii, ale w inny sposób.

Większość dziennikarzy nie uwierzyła w tłumaczenie szefa TAI. „Czyli poinformowaliśmy tylko o jedynkach PiS :D :D :D bo wam się hejterzy nie podobało i chcieliśmy, ale przez was PO swoich jedynek nie zobaczy” - napisała Dominika Długosz z Newsweek.pl.

A Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”, skomentował: „Komediant”.

- TVP wielokrotnie dowiodła, że wspiera PiS. Nie wierzę Olechowskiemu, że przekazy TVP miałyby stać się zrównoważone. Moim zdaniem dotarło do niego, że przesadzili i muszą teraz jakoś się z tego wycofać, nie używając przy tym słowa przepraszam – uważa Bartosz Wieliński, szef działu zagranicznego „Gazety Wyborczej”.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAK, 16.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.