Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Macierewicz przesłuchał dziennikarza Radia Zet. Później proponował usunięcie nagrania

Antoni Macierewicz przesłuchał dziennikarza Radia Zet (fot. Flickr, CC BY 2.0)

Jacek Czarnecki z Radia Zet poinformował, że został pilnie wezwany przez podkomisję smoleńską na przesłuchanie. Jak przyznał w "Loży prasowej" w TVN 24, dopiero po jego zakończeniu dowiedział się, że rozmowa ma być uznana za niejawną. Kiedy zaprotestował, przesłuchujący go Antoni Macierewicz zaproponował skasowanie nagrania i uznanie rozmowy za niebyłą.

Czarnecki napisał na Twitterze, że nie wyraził na to zgody. Dziennikarz nie zdradza, czego konkretnie dotyczyło piątkowe przesłuchanie. W wezwaniu napisano, że ma się stawić "w celu udzielenia informacji koniecznych do wyjaśnienia zdarzenia lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r.".

– Niczego istotnego nie powiedziałem. Najistotniejsze z mojego punktu widzenia było, że szef komisji zaproponował, iż wykasuje nagranie. Osoba urzędowa, rozmowa nagrywana i raptem mówi: "Jak pan chce wszystko ujawniać, to możemy wszystko wykasować i uznajemy rozmowę za niebyłą". Tak się nie robi – stwierdza Czarnecki. Jak dodaje, nie było go w Smoleńsku tuż po katastrofie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 16.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.