Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polsat ma już praktycznie wszystkie udziały w Eleven Sports Network

Telewizja Polsat dotychczas miała w Eleven Sports Network 50 proc. udziałów plus jeden (screen Elevensports.pl)

Telewizja Polsat, która przed rokiem stała się większościowym udziałowcem Eleven Sports Network, powiększyła swój pakiet udziałów w spółce do 99,99 proc.

Jak wynika z danych dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym, Telewizja Polsat ma 6 678 udziałów w spółce, a nie 3 340 jak wcześniej. Kupiła je od Eleven Sports Network LTD, która zachowała jeden udział.

Pod koniec maja 2018 roku Telewizja Polsat za 3 340 udziałów (pakiet 50 proc. udziałów plus jeden) zapłaciła 38 mln euro.

Eleven Sports zadebiutował na polskim rynku w 2015 roku. Ma prawa do piłkarskich lig: włoskiej, hiszpańskiej i niemieckiej, a także do Formuły 1 i PGE Ekstraligi. W Polsce dostępne są cztery kanały: Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4. Eleven Sports 1 i Eleven Sports 2, objęte monitoringiem Nielsen Audience Measurement, w pierwszym półroczu w grupie ogólnej miały łącznie 0,21 proc. udziału w rynku, a w grupie komercyjnej - 0,3 proc.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 10.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.