Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Zet podało wyniki sondażu wyborczego, ale nie zaznaczyło, że to sondaż dla PO

"Tylko zjednoczona opozycja ma szansę powalczyć z PiS" - poinformowała rozgłośnia, powołując się na sondaż firmy Kantar przeprowadzony na początku lipca (fot. materiały prasowe)

Radio Zet, informując w poniedziałek rano o wynikach sondażu wyborczego, nie zaznaczyło, że został on zrealizowany na zlecenie Platformy Obywatelskiej.

"Tylko zjednoczona opozycja ma szansę powalczyć z PiS" - poinformowała rozgłośnia, powołując się na sondaż firmy Kantar przeprowadzony na początku lipca. Wynika z niego, że na PiS zagłosowałoby 40 proc. respondentów, a na zjednoczoną opozycję z SLD i PSL - 37 proc. Według tego sondażu do wyborów zamierza pójść aż 77 proc. uprawnionych.

Ani w porannych serwisach informacyjnych Zetki, ani rano na jej stronie internetowej nie zaznaczono jednak, że sondaż powstał na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Poinformował o tym serwis 300polityka.pl, który potwierdził, że "badanie zostało faktycznie wykonane", ale że jego zleceniodawcą była Platforma Obywatelska.

Dlaczego Radio Zet pominęło ten fakt w swoich porannych serwisach? - Redakcja uznała, że kieruje się wiarygodnością marki firmy badawczej oraz metodologią badania - odpowiada rzeczniczka Eurozetu Małgorzata Kozieł. Zaznacza, że w późniejszych serwisach i na stronie internetowej "informacja o podmiocie zlecającym została uzupełniona".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 09.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.