Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła dziennikarka Polskiego Radia Anna Retmaniak

Anna Retmaniak była związana z Polskim Radiem od ponad 60 lat (fot. Polskieradio.pl)

Nie żyje dziennikarka Polskiego Radia Anna Retmaniak. Była reportażystką i autorką audycji kulturalnych.

Anna Retmaniak zaczęła współpracę z Polskim Radiem od redakcji muzyki i aktualności. W 1956 roku nadawała relacje z Węgier, gdy trwało tam powstanie. Później związała się z redakcją literacką. Wtedy też na antenie pojawiła się jej autorska audycja „Konfrontacje”, czyli dyskusje o literaturze i sztuce. Od 1968 roku przez kolejne lata prowadziła „Portret słowem malowany”, gdzie prezentowała sylwetki wybitnych aktorów i ludzi teatru. Była również autorką audycji "Gdy zgasną światła rampy". Były to rozmowy z aktorami, reżyserami i psychologami, z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Dziennikarkę uhonorowano wieloma nagrodami i odznaczeniami branżowymi oraz państwowymi. W 2011 roku otrzymała od prezydenta Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, a w 2013 roku Honorowy Wielki Splendor dla wybitnych twórców teatru radiowego. W 1972 roku została nagrodzona Złotym Mikrofonem Polskiego Radia.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 08.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.