Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Lipiec 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Zarzecki prezesem Polskiej Fundacji Narodowej

Marcin Zarzecki zastąpił na stanowisku prezesa PFN Filipa Rdesińskiego, który pod koniec czerwca złożył rezygnację

Marcin Zarzecki został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej, do zarządu wszedł Michał Góras. Obaj wcześniej pracowali w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zarzecki zastąpił Filipa Rdesińskiego, który pod koniec czerwca złożył rezygnację. Informując o swojej decyzji, napisał na Twitterze, że „podyktowana jest względami osobistymi”. Funkcję prezesa PFN sprawował od lipca 2018 roku.

Marcin Zarzecki na początku roku został zastępcą dyrektora departamentu własności intelektualnej i mediów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej przez trzy lata był członkiem zespołu konsultacyjnego ds. badań społecznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W przeszłości był także m.in. prezesem Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego oraz zastępcą dyrektora Instytutu Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Michał Góras był szefem gabinetu wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego. Z resortem kultury był związany wcześniej w latach 2006-2007, pracował także w Narodowym Centrum Kultury. Obecnie jest także radnym województwa mazowieckiego.

Polska Fundacja Narodowa została założona w 2016 roku przez 17 spółek skarbu państwa. Miała promować wizerunek Polski i polskiej gospodarki. W pierwszym roku działalności założyciele przeznaczyli na jej działalność 100 mln zł, zgodnie z zapisami statutu do 2026 roku powinna otrzymać ponad 633 mln zł. PFN zorganizowała w 2017 roku kontrowersyjną kampanię "Sprawiedliwe sądy". Inny projekt zakładał, że kierowana przez Mateusza Kusznierewicza załoga opłynie Ziemię na zakupionym do tego celu i wyremontowanym jachcie. Miało to służyć promocji Polski z okazji stulecia odzyskania niepodległości. PFN na początku maja 2018 roku zerwała jednak umowę, uzasadniając decyzję "utratą zaufania" do Kusznierewicza. W kwietniu 2019 roku jacht 14 godzin po wyjściu z portu miał awarię masztu. PFN wydała m.in. śpiewnik z pieśniami żołnierskimi i legionowymi i album o Janie Pawle II.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 08.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.