Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel Gremi Media na liście giełdowych alertów i poza indeksem WIG-media

Akcje KCI są na liście alertów od początku lipca (fot. Pixabay.com)

Giełda Papierów Wartościowych zdecydowała o zakwalifikowaniu akcji spółki KCI SA, większościowego udziałowca Gremi Media, do lista alertów i strefy niższej płynności oraz wykreślenia z indeksu sektorowego WIG-media.

Na listę alertów trafiają spółki, których średnie kursy z ostatnich trzech miesięcy były poniżej 50 groszy. Na koniec czwartkowej sesji jedna akcja KCI była wyceniana na 46 groszy. Akcje KCI są na liście alertów od początku lipca.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media (wydawca m.in. "Rzeczpospolitej"), nie chciał komentować tej sprawy. 

Ostatnio nowym prezesem spółki KCI został Piotr Łysek - po rezygnacji z członkostwa w zarządzie Grzegorza Hajdarowicza i Dariusza Bąka.

W pierwszym kwartale bieżącego roku grupa kapitałowa KCI SA zanotowała 26,76 mln zł przychodów (wzrost o ok. 7 proc. rok do roku) oraz 3,53 mln zł zysku netto (z czego 2,85 mln zł przypada na akcjonariuszy jednostki dominującej).

Przychody z działalności medialnej (realizowanej głównie przez Gremi Media SA, wydawcę m.in. "Rzeczpospolitej" i "Gazety Giełdy Parkiet") wyniosły 24,7 mln zł, a zysk netto 2,9 mln zł. Działalność inwestycyjna w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku przyniosła KCI SA 2,1 mln zł przychodów i 0,6 mln zł zysku netto.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(AMS, 05.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.