Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tylko przedwyborcze programy TVP zostały zaskarżone do KRRiT

Jedna ze skarg przesłanych do KRRiT dotyczy rozmowy Danuty Holeckiej z Jarosławem Kaczyńskiem w "Gościu Wiadomości" (screen Vod.tvp.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostała skargi na pięć programów telewizyjnych wyemitowanych przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wszystkie skargi dotyczą programów Telewizji Polskiej.

Chodzi o okres 15 dni przed dniem wyborów, które odbyły się w niedzielę 26 maja. Skargi dotyczyły programów: "Studio Polska" z 11 maja w TVP Info (zarzut: niedopuszczanie do głosu przedstawicieli Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy), "Minęła dwudziesta" z 22 maja w TVP Info (zarzut: nieobiektywna wypowiedź Michała Rachonia dotycząca obietnic wyborczych opozycji), "Studio Info po Debacie europejskiej" z 23 maja (zarzut: nierzetelne przedstawienie klubów biorących udział w debacie), "Nie da się ukryć" z 24 maja w TVP Info (zarzut: wprowadzanie w błąd widzów, przedstawianie w negatywnym świetle przedstawicieli innych ugrupowań niż PiS) oraz "Gość Wiadomości" z 24 maja w TVP Info (zarzut: przedłużenie wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim do 20.26, emisja równolegle w TVP 1 i TVP Info w celu zwiększenia zasięgu).

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska informuje, że postępowania w tych sprawach "nie zostały jeszcze zakończone, co oznacza, że KRRiT na tym etapie nie stwierdziła, czy wskazane w skargach zarzuty można uznać za zasadne czy nie".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 04.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.