Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mediakom alarmuje: Polsat podnosi ceny za retransmisję swoich kanałów

Stawka za pełną paczkę kanałów Polsatu – bez Eleven Sports - ma wzrosnąć dla operatorów kablówek z 2 do 4,63 zł netto od gniazdka (fot. materiały prasowe)

Telewizja Polsat wprowadza podwyżki za retransmisję swoich kanałów - poinformował Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom. Ceny mają wzrosnąć ponaddwukrotnie.

Mediakom (zrzesza małe i średnie sieci kablowe) w rozesłanym do mediów komunikacie napisał, że operatorzy kablowi otrzymali od Polsatu informację o zwiększeniu ceny za retransmisję kanałów. Stawka za pełną paczkę kanałów Polsatu – bez Eleven Sports - ma wzrosnąć z 2 do 4,63 zł netto od gniazdka. Nadawca jednocześnie zażądał, jak wynika z komunikatu Mediakomu, włączenia aż 24 z 28 retransmitowanych programów do pakietu podstawowego.

"Teoretycznie istnieje możliwość zakupu kanałów a’la carte, ale cena pakietu rośnie wówczas do 25 zł. Co więcej, rozliczenie i tak odbywa się według liczby abonamentów w pakiecie podstawowym, co jest wyjątkowo niekorzystne dla operatorów i klientów" - zwraca uwagę Ryszard Młynarczyk, członek zarządu Mediakomu.

Jak podał Mediakom, Polsat zastrzega sobie np. prawo do zwiększania opłaty licencyjnej o 5 proc. co roku, a aby operator dostał zgodę na reemisję bezpłatnych programów, musi podpisać umowę na minimum jeden program płatny.

"Rozumiemy prawo każdego nadawcy do podwyżek, natomiast w tym przypadku zarówno kwota, jak i zapisy w nowej ofercie forsowane przez Polsat są nie do przyjęcia. Ich przyjęcie skutkowałoby koniecznością przerzucenia kosztów na klientów i de facto oznaczałoby znaczące podwyżki" - skomentował Ryszard Młynarczyk.

Z Tomaszem Matwiejczukiem, rzecznikiem Polsatu, nie udało nam się w środę skontaktować.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 04.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.