Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Skowroński nie ma już większościowych udziałów w Radiu Wnet

Prezesem Radia Wnet jest Krzysztof Skowroński (screen YouTube/Telewizja wPolsce.pl)

Krzysztof Skowroński nie jest już większościowym udziałowcem spółki Radio Wnet, nadawcy Radia Wnet. Spółka została dokapitalizowana kwotą 1 mln zł. W sprawozdaniu za 2018 rok Radio Wnet wykazało spadek przychodów i ponad ćwierć miliona złotych straty.

W 2018 roku dwukrotnie podwyższono kapitał zakładowy spółki - najpierw z 26 do 35 tys. zł, a następnie do 41,15 tys. zł. Za drugim razem utworzono 123 nowe udziały o wartości 50 zł każdy w zamian za 1 mln zł wkładu pieniężnego. 993,85 tys. zł nadwyżki przeznaczono na kapitał zapasowy spółki. 

Po podwyższeniu kapitału zakładowego Krzysztof Skowroński przestał mieć już pakiet większościowy udziałów w Radiu Wnet. – Posiadam możliwość samodzielnego decydowania o Radiu Wnet prawie w każdej sprawie – zaznacza Skowroński, który jest prezesem spółki. – Udziałowców, gdyby ich policzyć, jest około 650 – dodaje.

Nowe udziały w spółce objęli: Barbara Jadwiga Grzelak, Mariusz Banaszuk, Szczepan Witold Marczyński, Władysław Jan Piotrowski, Ryszard Stefan Florek i Paweł Szataniak.

Ze sprawozdania złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że spółka Radio Wnet zmniejszyła w 2018 roku przychody o 54,6 proc., do 458,2 tys. zł. Miała 265,8 tys. zł straty wobec 15 tys. zł zysku netto rok wcześniej. Koszty działalności operacyjnej spadły o 24,9 proc., do 904,6 tys. zł. Największą ich część stanowiły wynagrodzenia, które pochłonęły 440,7 tys. zł (spadek o 28,6 proc.). Spółka nie podała w sprawozdaniu powodów spadku przychodów. Nie udało nam się uzyskać komentarza Krzysztofa Skowrońskiego do wyników.

Z Radiem Wnet powiązana jest również spółka Wnet (wydawca "Kuriera Wnet") i Spółdzielcze Media Wnet (na koniec 2017 roku miała 614 spółdzielców). Podmioty te nie złożyły jeszcze sprawozdań za 2018 rok. W zeszłym roku "Kurier Wnet" dostał 100 tys. zł dotacji z programu "Czasopisma" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dla porównania Niezależne Wydawnictwo Polskie, wydawca "Gazety Polskiej", wypracowało w 2018 roku 312 tys. zł zysku przy przychodach na poziomie 18 mln zł. Z kolei Telewizja Republika w 2018 roku miała 13,52 mln zł przychodów i 2,96 mln zł straty.

Radio Wnet, od 2009 roku dostępne w internecie, w listopadzie 2018 roku rozpoczęło nadawanie na UKF w Warszawie i Krakowie. Spółka startuje również w konkursach na częstotliwości radiowe w Białymstoku, Szczecinie i we Wrocławiu.

(KOZ, 02.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.