Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po przeniesieniu druku problemy z piątkowym wydaniem "GW"

Piątkowe wydanie "Gazety Wyborczej"

Po zamknięciu drukarni w Tychach i Pile oraz przeniesieniu całości druku do Warszawy Agora miała w piątek "problemy organizacyjne". Tego dnia wydanie "Gazety Wyborczej" mogło dotrzeć do kiosków później, a w niektórych miejscach stolicy mogło zabraknąć "Tygodnika Warszawa" z dodatkiem "Co Jest Grane 24".

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że wszystko "z powodu problemów technicznych w drukarni". Na stronie Wyborcza.pl można było przeczytać piątkowe wydanie gazety wraz ze wszystkimi tygodnikami lokalnymi za darmo w formacie PDF.

– Drobne problemy organizacyjne. To były pierwsze dni, kiedy całość produkcji odbywała się w jednej drukarni. To kwestia organizacji całego procesu, logistyki – mówi Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory. Jak dodaje, 28 czerwca był ostatnim dniem działalności drukarni w Tychach i Pile. Całość usług poligraficznych wykonywana jest już w drukarni wydawnictwa w Warszawie.

W związku z zamknięciem dwóch drukarni pracę straciły 142 osoby. Decyzję spółka tłumaczyła postępującym spadkiem przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset (używana przy druku gazet, również reklamowych), w której specjalizują się drukarnie grupy.

Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" w kwietniu wyniosła 85 974 egz. (dane ZKDP).

(JSX, 01.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.