Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Goldman Sachs: akcje internetowych gigantów przewartościowane i niebezpieczne

Goldman Sachs zachęca inwestorów do pozbywania się akcji internetowych gigantów (fot. Rick Tap/Unsplash)

Goldman Sachs poinformował inwestorów, że akcje gigantów internetu są przewartościowane i niebezpieczne, również ze względu na postępowania antymonopolowe amerykańskich regulatorów. 

Resort sprawiedliwości USA wszczął dochodzenie wobec Facebooka, Amazona i  Alphabetu, spółki matki Google’a, w związku z podejrzeniami o praktyki monopolistyczne.

Goldman Sachs uznał, że wycena akcji tych spółek jest zdecydowanie zawyżona i niesie najwyższe ryzyko strat od czasu tzw. bańki dotcomów, która w latach 2000–2001 doprowadziła do bankructwa wielu spółek internetowych. Bank radzi swoim klientom, by "zredukowali narażenie na ryzyko" spowodowane potencjalnymi skutkami postępowania antymonopolowego wobec firm. Innymi słowy Goldman Sachs zachęca inwestorów do pozbywania się akcji internetowych gigantów.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(MC, 19.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.