Temat: internet

Dział: PERSONALIA

Dodano: Czerwiec 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zbigniew Pendel wiceszefem serwisu Polityka.pl

Według danych Gemius/PBI, w marcu serwis Polityka.pl miał 1,1 mln użytkowników (screen Polityka.pl)

Zbigniew Pendel, były szef serwisu Wyborcza.pl, zostanie wicenaczelnym redakcji Polityka.pl. Pracę rozpocznie 1 lipca. 

Pendel ze swoim wcześniejszym zespołem pożegnał się w połowie maja br. Mówił, że skorzystał z lepszej propozycji. Teraz Łukasz Lipiński, redaktor naczelny Polityka.pl i wicenaczelny "Polityki" (odpowiedzialny za wydania cyfrowe), potwierdza, że Pendel dołączy do jego redakcji. - Zbigniew Pendel zostanie wicenaczelnym serwisu Polityka.pl. Będzie dla nas wzmocnieniem przy pracach redakcyjnych, ale wesprze również swoim doświadczeniem związanym z prenumeratami cyfrowymi - mówi Lipiński. Podkreśla, że Pendel będzie jego drugim zastępcą. To samo stanowisko zajmuje Aleksandra Żelazińska. 

Pendel został szefem serwisu Wyborcza.pl w grudniu 2017 roku. Po tym jak zwolniono Michała Wybieralskiego - w tekście "Papierowi feminiści" w serwisie Codziennikfeministyczny.pl zarzucono mu molestowanie.

Pendel pracował w Agorze przez ponad 20 lat. Zaczynał jako dziennikarz w Bielsku-Białej i Katowicach, potem trafił do centralnej redakcji w Warszawie. W "GW" był m.in. wiceszefem działu krajowego, którym kierował wówczas Łukasz Lipiński.

Według danych Gemius/PBI w marcu serwis Polityka.pl odwiedziło 1,1 mln internautów.

(SK, 18.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.