Dział: INTERNET

Dodano: Maj 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef Wyborcza.pl przechodzi do serwisu "Polityki"

Zbigniew Pendel został szefem serwisu Wyborcza.pl w grudniu 2017 roku

Zbigniew Pendel, szef serwisu Wyborcza.pl, rozstaje się z Agorą. Przechodzi do redakcji Polityka.pl - wynika z informacji "Presserwisu".

Pendel w piątek pożegnał się z zespołem Wyborcza.pl. Redakcji zakomunikował, że dostał lepszą propozycję. - Jestem w drodze na urlop. Mogę tylko potwierdzić, że odchodzę z "Gazety Wyborczej", w której spędziłem wiele fantastycznych lat. Na razie nie mogę odpowiedzieć na pytanie, dokąd idę - mówi "Presserwisowi" Zbigniew Pendel.

Z naszych informacji wynika, że dostał propozycję z serwisu Polityka.pl. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Lipiński, w przeszłości szef działu krajowego "GW". - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - mówi jedynie Lipiński.

Pendel został szefem serwisu Wyborcza.pl w grudniu 2017 roku. Po tym jak zwolniono Michała Wybieralskiego oskarżonego o molestowanie w tekście "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo" w serwisie Codziennikfeministyczny.pl.

Pendel pracował w Agorze przez ponad 20 lat. Zaczynał jako dziennikarz w Bielsku-Białej i Katowicach, potem trafił do centralnej redakcji w Warszawie. W "GW" był m.in. wiceszefem działu krajowego i wydawcą Wyborcza.pl.

Serwis Wyborcza.pl w marcu odwiedziło 7,56 mln użytkowników (Gemius/PBI).

Galeria: Fotorelacja z gali Grand Press Photo 2019

(SK, 20.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.