Dział: INTERNET

Dodano: Maj 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef Wyborcza.pl przechodzi do serwisu "Polityki"

Zbigniew Pendel został szefem serwisu Wyborcza.pl w grudniu 2017 roku

Zbigniew Pendel, szef serwisu Wyborcza.pl, rozstaje się z Agorą. Przechodzi do redakcji Polityka.pl - wynika z informacji "Presserwisu".

Pendel w piątek pożegnał się z zespołem Wyborcza.pl. Redakcji zakomunikował, że dostał lepszą propozycję. - Jestem w drodze na urlop. Mogę tylko potwierdzić, że odchodzę z "Gazety Wyborczej", w której spędziłem wiele fantastycznych lat. Na razie nie mogę odpowiedzieć na pytanie, dokąd idę - mówi "Presserwisowi" Zbigniew Pendel.

Z naszych informacji wynika, że dostał propozycję z serwisu Polityka.pl. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Lipiński, w przeszłości szef działu krajowego "GW". - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - mówi jedynie Lipiński.

Pendel został szefem serwisu Wyborcza.pl w grudniu 2017 roku. Po tym jak zwolniono Michała Wybieralskiego oskarżonego o molestowanie w tekście "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo" w serwisie Codziennikfeministyczny.pl.

Pendel pracował w Agorze przez ponad 20 lat. Zaczynał jako dziennikarz w Bielsku-Białej i Katowicach, potem trafił do centralnej redakcji w Warszawie. W "GW" był m.in. wiceszefem działu krajowego i wydawcą Wyborcza.pl.

Serwis Wyborcza.pl w marcu odwiedziło 7,56 mln użytkowników (Gemius/PBI).

(SK, 20.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Pery nowym prezesem Gemius SA

Marcin Pery pełnił do tej pory funkcję wiceprezesa Gemius SA (fot. materiały prasowe)

Marcin Pery zastąpił Piotra Ejdysa na stanowisku prezesa firmy Gemius SA.

Marcin Pery w latach 2003-2008 pełnił funkcję wiceprezesa Gemius SA. W 2008 roku rozpoczął współpracę z Cyfrowym Polsatem, obejmując stanowisko prezesa powiązanej z nią spółką Redefine. W 2015 roku wrócił do Gemiusa na stanowisko wiceprezesa, gdzie m.in. koncentrował się na rozwoju badania jednoźródłowego.

Piotr Ejdys był szefem Gemius SA od 2011 roku. Będzie wciąż zaangażowany w sprawy spółki, m.in. poprzez doradztwo strategiczne w zakresie rozwiązań technologicznych.

(PD, 20.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.