Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca magazynu „Kochamy Futbol” zbiera na wydanie drugiego numeru

Magazyn "Kochamy futbol" kierowany jest do młodzieży zainteresowanej piłką nożną (screen: Kochamyfutbol.pl)

Dziennikarz sportowy Maciej Weber, wydawca pisma „Kochamy Futbol. Polska, Biało-Czerwoni!”, zbiera pieniądze na wydanie drugiego numeru magazynu.

Wydawca uruchomił zbiórkę w serwisach Polakpotrafi.pl i Zrzutka.pl. W mediach społecznościowych publikowane są filmiki, na których akcję popierają dziennikarze: Michał Pol, Stefan Szczepłek, Paweł Wilkowicz, Adam Godlewski, Tomasz Zapert, czy muzyk Bartosz Weber z zespołu Mitch and Mitch. Pismo poleca też były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek. Dla wpłacających przewidziane są nagrody, m.in. egzemplarze gry FIFA 19 czy publikacja reklamy w magazynie. 

Magazyn ukazał się na rynku 8 marca. Kierowany jest do młodzieży zainteresowanej piłką nożną. Jego celem jest popularyzacja futbolu. Wydawca podkreśla, że pismo sprzedało się przyzwoicie, ale bez wsparcia reklamowego nie może kontynuować przedsięwzięcia. - Firmy nie są niestety zainteresowane tak małymi wydawnictwami, postanowiłem więc szukać innych rozwiązań i zdecydowałem się na crowdfunding - mówi Weber.

Pierwszy numer kosztował 9,99 zł, miał 32 strony i plakat jako dodatek. Drugi numer jest już wstępnie zaplanowany. - Na pewno znajdzie się w nim historia Roberta Lewandowskiego, materiał o meczach Polaków w eliminacjach mistrzostw Europy, czy tekst o ojcach i synach, takich jak np. Włodzimierz i Euzebiusz Smolarek, którzy grali dla reprezentacji. Będą też quizy z nagrodami - zapowiada wydawca.

Redaktor naczelny i wydawca pisma Maciej Weber to były dziennikarz m.in. "Expressu Wieczornego" i "Gazety Wyborczej". Przez rok kierował magazynem "Kocham Futbol. Łączy Nas Piłka", który zadebiutował w listopadzie 2017 roku i był wydawany przez spółkę Eurograf na płatnej licencji PZPN.

(PAZ, 14.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.