Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google chce znów współpracować z Huawei

Google ocenia, że chiński koncern odcięty od jego technologii wypracuje własny system operacyjny (fot. archiwum "Press")

Od początku rygorystycznych sankcji nałożonych przez USA na chińską firmę, które odcinają ją od amerykańskich technologii, Google prowadzi w Waszyngtonie lobbing na rzecz Huawei.

Według dziennika "Financial Times" Google jest zaniepokojony sytuacją Huawei. Uważa, że powrót systemu operacyjnego Android - stosowanego dotąd w telefonach Huawei - na rynek Chin byłby korzystny z punktu widzenia interesów oraz bezpieczeństwa USA.

Google ocenia, że chiński koncern odcięty od jego technologii wypracuje własny system operacyjny, który będzie podatny na hakowanie oraz naszpikowany szpiegowskim oprogramowaniem.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa uznała grupę chińskich firm, w tym Huawei, za "zagrożenie narodowe dla bezpieczeństwa USA".

Huawei w sądzie federalnym w Teksasie złożył skargę na decyzję rządu USA, którą określił jako niezgodną z amerykańską konstytucją.

(MC, 11.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.