Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Iran odebrał akredytację korespondentowi „New York Timesa”

Thomas Erdbrink stracił akredytację w lutym (screen: Youtube.com/FRONTLINE PBS | Official)

Władze Iranu bez podania powodu cofnęły akredytację wydaną korespondentowi "New York Timesa" w Teheranie - poinformował ten amerykański dziennik.

"NYT" przekazał, że jego korespondent Thomas Erdbrink stracił akredytację w lutym i od tego czasu nie może wykonywać swojej pracy. Gazeta wyjaśniła, że postanowiła upublicznić sprawę teraz w reakcji na "niedawne spekulacje i uwagi w mediach społecznościowych".

Przedstawicielstwo Iranu przy ONZ nie odpowiedziało na prośbę o skomentowanie sprawy, nie odniosły się do niej dotąd także irańskie media państwowe.

W ostatnich tygodniach napięcie na linii Iran-Stany Zjednoczone wydatnie wzrosło w związku z tym, że po wycofaniu się w zeszłym roku z porozumienia atomowego USA od maja br. znacząco zaostrzyły antyirańskie sankcje, chcąc odciąć Teheran od głównych źródeł dochodów i zmusić go do ustępstw.

(PAP, PAZ, 11.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.