Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: prezydent Opola nie musi przepraszać TVP

Sąd uznał, że wypowiedź prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego mieści się „w ramach swobody wypowiedzi i debaty publicznej, która się toczy w demokratycznym państwie prawa" (screen: Facebook.com/@PrezydentOpola)

Sąd Okręgowy w Opolu oddalił powództwo Telewizji Polskiej SA o ochronę dóbr osobistych przeciwko prezydentowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu.

Sprawa dotyczyła filmu, który prezydent Opola zamieścił  na Facebooku po serii materiałów wyemitowanych przez opolski oddział TVP.  „Szanowni państwo, tego nie zobaczycie w TVP. Pamiętacie awanturę festiwalową, pamiętacie jak stanąłem po stronie Opola, jak krytykował mnie prezes Kurski i cała telewizja publiczna. Dzisiaj przychodzi mi za to zapłacić cenę. Telewizja regionalna, w sposób niewybredny, coraz mocniej, kłamstwami, obelgami atakuje moją osobę" - mówił w nagraniu Wiśniewski.

TVP uznała materiał za naruszenie jej dóbr osobistych, skierowała sprawę do sądu i domagała się od prezydenta Opola przeprosin oraz zapłaty określonej sumy pieniężnej. Sąd Okręgowy w Opolu uznał słowa prezydenta Wiśniewskiego za "mieszczące się w ramach swobody wypowiedzi i debaty publicznej, która się toczy w demokratycznym państwie prawa" i oddalił powództwo TVP.

(PAP, PAZ, 07.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.