Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP nie udostępniła fragmentów "Dziennika Telewizyjnego" organizatorom wystawy o 1989 roku

Wirtualną wystawę o 1989 roku oglądać można na stronie Muzeum1989.pl (screen Muzeum1989.pl)

Telewizja Polska odmówiła twórcom wirtualnej wystawy o 1989 roku udostępnienia archiwalnych fragmentów "Dziennika Telewizyjnego".

Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju, która odpowiada za projekt Muzeum1989.pl, zwróciła się do TVP o możliwość wykorzystania fragmentów "Dziennika Telewizyjnego" - nagrań m.in. konferencji prasowych rzecznika komunistycznego rządu Jerzego Urbana i wizyt Wojciecha Jaruzelskiego w Korei Północnej. Poinformowała o tym "Gazeta Wyborczej". Podała, że dział prawny TVP przygotował już umowę, FOR ją podpisał i czekał na fakturę. Fundacja - jak czytamy w "GW" - dowiedziała się, że dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski nie wyraził zgody na jej podpisanie.

Zapytaliśmy biuro prasowe TVP, dlaczego spółka odmówiła i jakie są zasady udostępniania materiałów archiwalnych. "Archiwalne wydania »Dziennika Telewizyjnego« są udostępniane wszystkim odbiorcom kanałów TVP. Przede wszystkim na antenie TVP Historia, między innymi w programach: »Dziennik Telewizyjny«, »Niecała nieprawda, czyli PRL w DTV«, który jest również dostępny na platformie vod.tvp.pl" - odpowiedziała spółka. Z Jarosławem Olechowskim nie udało się nam skontaktować.

Wirtualną wystawę o 1989 roku oglądać można na stronie Muzeum1989.pl.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(KOZ, 06.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.