Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Stulecie Winnych" oglądało w TVP 1 ponad 2,8 mln widzów, będzie drugi sezon

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Królikowski i Adam Ferency (fot. materiały prasowe)

Średnio 2,83 mln widzów zgromadził w TVP 1 serial historyczny "Stulecie Winnych". Produkcja będzie kontynuowana.

Telewizyjna Jedynka emitowała produkcję w niedziele o 20.15, od 3 marca do 26 maja. Najwięcej widzów - 3,36 mln - przyciągnął odcinek nadany 24 marca.

TVP 1, pokazując "Stulecie Winnych", miała w grupie ogólnej średnio 17,37 proc. udziału w rynku, co dało stacji pozycję lidera pasma. W tym czasie Polsat uzyskał 11,11 proc. udziału, TVN - 8,52 proc., a TVP 2 - 3,67 proc. W grupie komercyjnej Jedynka z udziałem na poziomie 10,19 proc. przegrywała z TVN (11,36 proc.).

Z reklam wokół serialu TVP 1 uzyskała, według danych cennikowych (bez rabatów), 8,5 mln zł. Jedynka planuje pokazać drugi sezon "Stulecia Winnych".

Scenariusz serialu powstał na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Produkcja przedstawia historię wielopokoleniowej rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, której losy wplecione są w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Królikowski i Adam Ferency.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(KOZ, 28.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.