Dział: PRASA

Dodano: Maj 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd Apelacyjny: Agora nie musi przepraszać PWPW

W czwartek Sąd Apelacyjny w całości oddalił apelację PWPW (foto: I, Gophi, Wikimedia Commons)

Agora nie musi przepraszać Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych za opublikowany w "Gazecie Wyborczej" w marcu 2016 roku tekst "Prezes państwowej spółki, człowiek Macierewicza, zaprasza na mszę". Sąd Apelacyjny w Warszawie w czwartek oddalił w całości apelację spółki.

Artykuł Łukasza Woźnickiego opisywał pierwsze miesiące rządów prezesów PWPW Piotra Woyciechowskiego i Roberta Malickiego. Jak pisze "Wyborcza", "w Wytwórni trwała wtedy akcja zwalniania pracowników i rozpoczynał się mariaż spółki z religią". W tekście pojawiła się m.in. informacja o zamówionej przez zarząd mszy, podczas której państwowa spółka została "zawierzona pod opiekę Bogu".

Prezesi Woyciechowski i Malicki uznali, że artykuł godzi w ich dobra oraz spółki i pozwali Agorę. Chcieli, by jej media przez rok nie mogły pisać o PWPW. W grudniu 2017 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał żądania spółki za bezpodstawne. PWPW odwołała się do Sądu Apelacyjnego, który w czwartek w całości oddalił apelację i obciążył spółkę kosztami procesu. W uzasadnieniu sąd stwierdził, że publikacja realizowała słuszny interes publiczny. Wyrok jest prawomocny.

Galeria: Fotorelacja z gali Grand Press Photo 2019

(JSX, 24.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.