Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duety teściowa-synowa w nowym programie TVP 2

Program pojawić się ma w ramówce TVP 2 jesienią (screen Facebook.com/Teściowe i Synowe.TVP2)

TVP 2 szykuje na jesień nowy program pod roboczym tytułem "Teściowe i synowe".

W programie, powstającym na podstawie zagranicznego formatu, rywalizować będą duety teściowa-synowa. W sobotę rozpoczną się do niego castingi, które odbędą się m.in. w Warszawie, Białymstoku i Rzeszowie. Z naszych informacji wynika, że premiera nowej produkcji zaplanowana jest w Dwójce na jesień.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 22.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Sitek uważa, że artykuł "GW" o znęcaniu się nad partnerką to polityczne zamówienie

Łukasz Sitek: "Prokuratura w dalszym ciągu próbuje dowieść prawdziwości faktów, które nigdy nie miały miejsca"

Łukasz Sitek z TVP 3 Gdańsk, któremu prokuratura zarzuciła, że miał psychicznie i fizycznie znęcać się nad partnerką, publikację "Gazety Wyborczej", która o tym poinformowała, nazwał napisaną na polityczne zamówienie. Twierdzi, że "prokuratura w dalszym ciągu próbuje dowieść prawdziwości faktów, które nigdy nie miały miejsca".

Trójmiejska "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Łukaszowi Sitkowi (zgodził się na upublicznienie wizerunku) we wtorek przedstawiono zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się partnerką, m.in. uderzenia kobiety ręką w twarz, przytrzaśnięcia jej ręki drzwiami podczas awantury domowej i ograniczania jej kontaktów z innymi osobami.

W opublikowanym w serwisie Wpolityce.pl oświadczeniu Łukasz Sitek stwierdził, że od ponad dwóch lat "Gazeta Wyborcza" prowadzi wobec niego "kampanię oszczerstw i nienawiści". Sitek uważa, że jest to odwet za "mówienie niewygodnej prawdy m.in. o majątku Pawła Adamowicza i jego rodziny".

Łukasz Sitek przypomniał, że jest osobą niekaraną, a w polskim prawie obowiązuje zasada domniemania niewinności. Według niego "GW" swoimi publikacjami ją narusza.

Dziennikarz w oświadczeniu poinformował, że jego partnerka "zwróciła się do Prokuratury o powstrzymanie się od podejmowania jakichkolwiek czynności względem jej i rodziny". "Wielokrotne próby okazały się bezskuteczne i Prokuratura w dalszym ciągu próbuje dowieść prawdziwości faktów, które nigdy nie miały miejsca" - napisał.

"Uważam, że wszelkie sprawy prywatne powinny zostać rozstrzygnięte polubownie. Liczę, że organy ścigania także przychylą się do takiego rozwiązania" - stwierdził Łukasz Sitek. Według niego sprawa rodzinna jest wykorzystywana do celów politycznych.

Zdaniem Sitka, artykuł "GW" został napisany na polityczne zamówienie i wpisuje się w nagonkę na dziennikarzy TVP, zwłaszcza na sześć dni przed wyborami. Zapowiedział również złożenie zawiadomienia o "możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarza GW. o naruszenie tajemnicy postępowania przywoławczego z art. 241 kodeksu karnego".

Telewizja Polska we wtorek poinformowała, że "w związku z toczącym się postępowaniem prokuratorskim, pan Łukasz Sitek zostaje zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy".

Łukasz Sitek zasłynął z przeprowadzania stronniczych sond ulicznych dla TVP Info. W lutym 2018 roku "Gazeta Wyborcza" opisała, jak Sitek miał w pociągu grozić mundurowym i pracownikom PKP Intercity, że ich "załatwi", pokazując legitymację dziennikarską TVP. Został wtedy oskarżony o znieważenie funkcjonariuszy publicznych będących na służbie i publiczne znieważenie kierownika pociągu.

(KOZ, 22.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.