Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagrody Dziennikarzy Małopolski rozdane

Janusz Schwertner z Onetu dostał Grand Prix i otrzymał nagrodę w kategorii News za tekst o księdzu Jacku Stryczku (screen: Youtube.com/Onet Rano)

W sobotę podczas XVI Gali Dziennikarzy Małopolski przyznano Nagrody Dziennikarzy Małopolski w 11 kategoriach. Grand Prix otrzymał Janusz Schwertner z portalu Onet.pl.

Schwertner został nagrodzony również w kategorii News za tekst "Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce". W kategorii Dziennikarstwo interwencyjne nagroda trafiła do Dawida Serafina (Onet) i Bartosza Dybały ("Gazeta Krakowska") za artykuł "Kraków: chirurg Jan S. unika więzienia. Wiemy, gdzie przebywa". Nagrodę za Reportaż prasowy otrzymał Bartosz Rumieńczyk za materiał "Chłopaki z jajami".

W kategorii Publicystyka zwyciężył Szymon Jadczak (TVN) za felietony podsumowujące upadek Wisły Kraków. Nagrodę w kategorii Wywiad dostał Michał Olszewski ("Gazeta Wyborcza") za rozmowę ze Szczepanem Twardochem "Nie jestem polskim inteligentem". W kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne wygrała Maria Mazurek ("Gazeta Krakowska") za tryptyk poświęcony umieraniu.

Za najlepszy Materiał radiowy uznano cykl radiowy "Dorwać bestię" Przemysława Skowrona (RMF FM). W kategorii Reportaż prasowy triumfował Zbigniew Bartuś ("Dziennik Polski") za tekst "Święta wojna szyity z Oświęcima. Jak poeta zmiękcza kiboli". W kategorii Dziennikarz kulturalny zwyciężył Leszek Gnoiński ("Gazeta Magnetofonowa") za materiał "Chłopcy", a w kategorii Fotoreporter - Bartłomiej Jurecki ("Tygodnik Podhalański") za fotoreportaż "Redyk".

Za najlepszy Materiał internetowy uznano tekst Eweliny Karpińskiej-Morek (Interia) "Bo przyjdzie Krampus i zabierze ci nupel", a w kategorii Materiał telewizyjny im. Jana Rojka nagrodę otrzymał Grzegorz Głuszak (TVN) za materiał "Utracona młodość Tomasza Komendy". Nagroda w kategorii Dziennikarz ekologiczny trafiła do Marcina Kozielskiego (Radio Wawa, oddział Kraków) za cykl materiałów interwencyjnych dotyczących problemów mieszkańców podkrakowskiej Skawiny.

Kapituła Nagrody Dziennikarzy Małopolski w tym roku nie przyznała nagrody w kategorii Dziennikarz lokalny.

Nagrody Dziennikarzy Małopolski to inicjatywa środowiskowa, dzięki której dziennikarze wyróżniają najlepszych dziennikarzy z Małopolski lub pracujących w mediach mających swoje główne siedziby w tym regionie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 13.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.