Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Barbara Schabowska nie jest już dyrektorem TVP Kultura

Barbara Schabowska TVP Kultura kierowała od września 2017 roku (fot. TVP)

Barbara Schabowska po ponad półtora roku pracy odeszła ze stanowiska dyrektora TVP Kultura.

"Nowy dzień, nowe wyzwania… Barbara Schabowska żegna się z nami jako dyrektor TVP Kultura – ale nie jako nasza koleżanka i prowadząca – dalej będziemy się z nią spotykać na Scenie klasycznej, w Kulturze na Żywo i Pegazie" - napisała TVP Kultura na Facebooku.

Obecnie kanałem kieruje jej wicedyrektor Wojciech Klatta.

Barbara Schabowska z TVP związana jest od 2016 roku. Była m.in. szefową redakcji programu ”Pegaz”, którego też jest prowadzącą. Od czerwca 2017 roku kierowała redakcją kultury klasycznej w TVP Kultura. We wrześniu 2017 roku została dyrektorem kanału, zastępując Mateusza Matyszkowicza. Schabowska przez 10 lat była dziennikarką Programu II Polskiego Radia.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 10.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Urząd Celno-Skarbowy ma zastrzeżenia do spółki ATM Grupa

8 roku ATM Grupa zanotowała 224,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 27,6 mln zł zysku netto. ATM Grupa odpowiada za produkcję takich seriali, jak "Ojciec Mateusz", "Świat według Kiepskich" i "Pierwsza Miłość” (fot. materiały prasowe)

Kontrola Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wykazała, że ATM Grupa zaniżyła swoje przychody za 2014 rok o blisko 30 mln zł. Firma może dopłacić ponad 7,5 mln zł podatku.

Skarbówka stwierdziła nieprawidłowości dotyczące zaniżenia przychodów o 29,99 mln zł. Zakwestionowane przychody dotyczą połączenia ATM Grupy ze spółką zależną ATM Profilm Sp. z o.o. W ocenie kontrolujących połączenie zostało przeprowadzone bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych.

Zdaniem Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, ATM Grupa powinna wykazać podstawę opodatkowania w kwocie 30,67 mln zamiast 0,77 mln zł, co oznaczałoby konieczność dopłaty podatku w kwocie 5,68 mln zł powiększonej o odsetki podatkowe, które na dzień 8 maja 2019 roku wynoszą 1,87 mln zł.

W komunikacie giełdowym firma poinformowała, że jej zarząd „analizuje sytuację rozważając złożenie korekty deklaracji podatkowej CIT za 2014 rok z uwzględnieniem ustaleń kontroli celno-skarbowej lub ich zakwestionowanie”.

W 2018 roku ATM Grupa zanotowała 224,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 27,6 mln zł zysku netto. ATM Grupa odpowiada za produkcję takich seriali, jak "Ojciec Mateusz", "Świat według Kiepskich" i "Pierwsza Miłość”.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(10.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.