Dział: INTERNET

Dodano: Maj 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Lisowski członkiem zarządu Grupy Interia.pl

(screen: Interia.pl)

Piotr Lisowski, dyrektor finansowy Grupy Interia.pl, dołączył do zarządu spółki. Oprócz pełnienia dotychczasowych obowiązków, Lisowski przejmie także nadzór nad działem prawnym i pionem administracyjno-kadrowym. Wesprze też zarząd w realizacji strategii całej Grupy Interia.pl.

Piotr Lisowski pracę w Interia.pl rozpoczął w 2004 roku jako kontroler finansowy, by potem awansować na stanowisko dyrektora finansowego.

Zarząd spółki będzie czteroosobowy - członkami pozostają: Artur Potocki (prezes) oraz Paweł Chwaleba i Radosław Kucko.

Według danych Gemius/PBI w marcu 2019 roku strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 19 mln realnych użytkowników i 1,4 mld odsłon, a sam portal Interia – 14 mln użytkowników i 790 mln odsłon.

 

(BIG, 07.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zuckerberg będzie rozmawiał z Macronem o regulacji internetu

Mark Zuckerberg będzie rozmawiał z prezydentem Francji m.in. o mowie nienawiści w sieci (fot. Anthony Quintano/ Wikimedia Commons)

Mark Zuckerberg spotka się w piątek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, by rozmawiać o regulacjach dotyczących internetu. Wizyta szefa Facebooka w Pałacu Elizejskim zbiega się w czasie z początkiem debaty we francuskim parlamencie nt. ustawy dotyczącej gigantów internetu.

Macron i Zuckerberg będą rozmawiać m.in. o przeciwdziałaniu mowie nienawiści w sieci, podczas gdy deputowani rządzącej partii prezydenckiej LREM będą forsować ustawę dotyczącą odpowiedzialności gigantów internetu za takie treści i nakładającą na te firmy nowe ograniczenia.

Przepisy mają m.in. zobowiązywać je do reagowania w ciągu 24 godzin na zamieszczenie na ich platformach treści „ewidentnie nawołujących do nienawiści bądź dyskryminującej napaści”.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 08.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.