Dział: PRASA

Dodano: Maj 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora zwolniła pracowników drukarni w Tychach i Pile

Agora przenosi całą działalność poligraficzną do Warszawy (fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 pl)

Agora zakończyła proces zwolnień pracowników drukarni w Tychach i Pile. Działalność drukarni zostanie wygaszona do 30 czerwca. Spółka na razie nie podaje konkretnych liczb, te mają być znane 15 maja, po opublikowaniu wyników finansowych za pierwszy kwartał. 

– Proces się zakończył. Liczba osób, którym teraz wręczono wypowiedzenia, jest już zamknięta i ostateczna – mówi Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory. – Trzeba jednak pamiętać, że kiedy proces wygaszania działalności się zakończy, osoby, które zostały, prawdopodobnie także zakończą pracę z Agorą – dodaje.

Wcześniej Agora podawała w komunikacie, że planuje zwolnienie do 153 pracowników, głównie w segmencie druku, co stanowi 57 proc. zatrudnionych w tym obszarze. Pracę miało stracić po 90 proc. zatrudnionych w drukarniach w Pile i w Tychach. Decyzję o zamknięciu Agora tłumaczyła postępującym spadkiem przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset (używana przy druku gazet, również reklamowych), w której specjalizują się drukarnie grupy.

Działalność drukarni w Tychach i Pile jest wygaszana stopniowo. Graboś informowała, że całość usług poligraficznych grupy zostanie przeniesiona do drukarni w Warszawie. Agora na razie nie chce zdradzić, co stanie się z tymi w Pile i Tychach. Jak dowiedział się "Presserwis", ani ZPR Media (wydawca m.in. "Super Expressu"), ani Polska Press (wydawca "Polska The Times" i 20 dzienników regionalnych) nie są zainteresowane ich kupnem.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 07.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.