Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po awansie Holeckiej na szefową "Wiadomości", media nie pochwaliły jej ani razu

Media tradycyjne pisały o Danucie Holeckiej negatywnie lub neutralnie (screen Wiadomosci.tvp.pl)

W pierwszych dniach od podpisania przez Danutę Holecką umowy dotyczącej awansu na redaktor naczelną "Wiadomości" Telewizji Polskiej w mediach tradycyjnych nie pojawił się ani jeden pozytywny materiał na ten temat. 

Danuta Holecka podpisała umowę z TVP w środę 24 kwietnia. Jak policzył dla nas Press-Service Monitoring Mediów, w okresie od 24 do 29 kwietnia na temat Danuty Holeckiej w kontekście Telewizji Polskiej pojawiło się 179 publikacji w mediach tradycyjnych, z czego 160 materiałów pochodziło z serwisów internetowych, a 19 z prasy. Wydźwięk tych publikacji był jedynie negatywny (36) lub neutralny (143). 

Na temat nowej szefowej "Wiadomości" więcej pisano w mediach społecznościowych - pojawiło się 761 wpisów. Najwięcej publikowano na Facebooku (647) i Twitterze (110). W social mediach pozytywne komentarze przewyższały negatywne - odpowiednio było ich 225 i 90. 

Wiesława Gałązki, specjalisty ds. marketingu politycznego, nie dziwi, że media tradycyjne nie wypowiadały się pozytywnie na temat Holeckiej. - Każdy, kto zna prawo prasowe, nie oceni Danuty Holeckiej pozytywnie, a w najlepszym przypadku przemilczy sprawę - mówi Gałązka. Jak awans na szefową "Wiadomości" może wpłynąć na jej wizerunek? - Danuta Holecka ma już zły wizerunek wywołany modelem programowym "Wiadomości", których jest twarzą. Awans na szefową tego programu nie ma znaczenia, ponieważ zarówno ona, jak i Krzysztof Ziemiec będą już niemal zawsze kojarzeni jako prezenterzy telewizji propagandowej - komentuje Gałązka. 

Podobnego zdania jest Maciej Myśliwiec, medioznawca z agencji doradztwa reklamowego Social Sky. - Danuta Holecka kojarzy się z upolitycznianiem mediów, gdyż wielokrotnie nie wykazywała obiektywizmu w stosunku do oponentów politycznych, więc jej awans nie jest postrzegany przez media pozytywnie - stwierdza Myśliwiec. Medioznawca zwraca też uwagę na małe zainteresowanie osobą Holeckiej w mediach społecznościowych. - Chociaż tu przeważały wpisy pozytywne, nie było ich jednak dużo, a przecież prawa strona jest bardzo aktywna w social mediach - dodaje Myśliwiec.

(IKO, 06.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.