Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mariusz Bartkowicz prezesem Radia Kraków

Mariusz Bartkowicz w Radiu Kraków pracuje od 2001 roku (screen Youtube/Radio Kraków)

Rada Mediów Narodowych odwołała Przemysława Bolechowskiego ze stanowiska prezesa Radia Kraków i powołała na jego miejsce Mariusza Bartkowicza.

Przemysław Bolechowski w połowie marca został zawieszony w obowiązkach przez radę nadzorczą Radia Kraków. Od tego czasu tymczasowo rozgłośnią kierował jej prokurent Michał Jaworski.

Rada Mediów Narodowych podczas czwartkowego posiedzenia głosami trzech posłów PiS (Elżbiety Kruk, Joanny Lichockiej i Krzysztofa Czabańskiego) zdecydowała się odwołać Przemysława Bolechowskiego ze stanowiska. Ich głosami objął je Mariusz Bartkowicz.

Z naszych informacji wynika, że na jednym z kolejnych posiedzeń RMN może dokonać również zmian w składzie rady nadzorczej Radia Kraków.

Mariusz Bartkowicz z Radiem Kraków związany jest od 2001 roku. Był szefem redakcji informacji i publicystyki, redaktorem naczelnym i prezesem stacji. Obecnie prowadzi audycje "Czuje się młodo", "Rozmowy z wojewodą małopolskim" i "Wyczyn i blamaż". W mediach Bartkowicz pracuje od 1993 roku.

Z Mariuszem Bartkowiczem w czwartek nie udało nam się skontaktować.

(KOZ, 26.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.