Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Relacje Trumpa z mediami coraz bardziej wrogie

CNN określił decyzję Donalda Trumpa "kolejnym atakiem prezydenta na media" (pixabay.com)

Prezydent USA Donald Trump jest coraz bardziej wrogo nastawiony do mediów. W najbliższą sobotę po raz trzeci nie pojawi się na bankiecie Stowarzyszenia Korespondentów przy Białym Domu.

Trumpa nie będzie już po raz trzeci z rzędu. Ale tym razem poinstruował też przedstawicieli swej administracji, by również nie brali udziału w tej imprezie, która jest doroczną tradycją od 1924 roku.

CNN, do którego Trump jest szczególnie wrogo nastawiony, nazwał tę decyzję "kolejnym atakiem prezydenta na media".

Trump systematycznie obraża i atakuje media krytyczne wobec niego, zerwał też z tradycją organizowania codziennych briefingów prasowych dla korespondentów przy Białym Domu.

(MC, 26.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Hongkongu zmarł fotograf Michael Wolf

Michael Wolf mieszkał w Hongkongu od 1994 roku (screen: Youtube.com/Foam Fotografiemuseum Amsterdam)

Urodzony w Niemczech fotograf Michael Wolf, nagradzany m.in. za zdjęcia dokumentujące życie codzienne w wielkich miastach i pracę w chińskich fabrykach, zmarł w swoim domu w Hongkongu. Miał 65 lat.

O śmierci fotografa poinformował w piątek portal Hong Kong Free Press. Dyrektorka galerii Blue Lotus w Hongkongu, Sarah Greene powiedziała AP, że fotograf zmarł we śnie we wtorek w nocy.

Wolf był trzykrotnie wyróżniany w konkursie World Press Photo. W 2005 roku zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "sprawy współczesne" za fotoreportaż przedstawiający pracę w chińskich fabrykach. W 2010 roku pierwszą nagrodę w kategorii "życie codzienne" otrzymało jego zdjęcie przedstawiające kobietę jadącą tokijskim metrem w godzinach szczytu. Rok później Wolf został wyróżniony za kolejny fotoreportaż w kategorii "sprawy współczesne".

W Hongkongu, gdzie mieszkał od 1994 roku, największą popularność przyniosła mu seria "Architecture of Density" (ang. architektura gęstości).

(PD, PAP, 26.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.