Dział: PERSONALIA

Dodano: Kwiecień 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Kubicki odchodzi z Universal Music Polska

Jan Kubicki pozostaje dyrektorem zarządzającym Magic Records (fot. materiały prasowe)

Z firmy fonograficznej Universal Music Polska odchodzi dyrektor zarządzający Jan Kubicki.

Universal w przekazanym nam oświadczeniu napisał, że Jan Kubicki podjął decyzję o odejściu ze stanowiska z końcem kwietnia, aby "w pełni poświęcić się własnym projektom". Na razie firma nie podała, kto go zastąpi.

Jan Kubicki pozostaje dyrektorem zarządzającym wytwórni Magic Records, której Universal Music Records jest większościowym udziałowcem. Kubicki założył Magic Records w 1994 roku. Cztery lata później nawiązał współpracę z Universalem, w którym w 2006 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego.

Jak informowaliśmy, także z Warner Music Polska odchodzi prezes i dyrektor generalny Piotr Kabaj.

(KOZ, 18.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PERSONALIA

Dodano: Kwiecień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Kabaj odchodzi z Warner Music Poland

Piotr Kabaj z branżą fonograficzną związany jest od 1990 roku (screen YouTube.com/Eventim.pl)

Z firmy fonograficznej Warner Music Poland odchodzi prezes i dyrektor generalny Piotr Kabaj - wynika z ustaleń "Presserwisu".

- Na razie nie będę niczego komentować - ucina Piotr Kabaj. - Niedługo zostanie opublikowany oficjalny komunikat na ten temat - zapowiada.

Alex Jacob, VP of international communications Warner Music Group, przekazał nam krótkie stanowisko firmy. "Dziękujemy Piotrowi za wszystkie jego liczne zasługi i życzymy jak najlepiej na przyszłość" - czytamy w nim. Dodano, że tymczasowo obowiązki Piotra Kabaja przejmuje Kinga Siennicka, dyrektor marketingu i promocji Warner Music Polska.

Piotr Kabaj w 1990 zakładał firmę fonograficzną Pomaton, która w latach 1995-2013 była częścią koncernu EMI Music. W 2013 roku, po przejęciu EMI Music przez Warnera, Kabaj został dyrektorem generalnym i prezesem Warner Music Poland. Kierowanie polską spółką łączył z funkcją prezesa Warner Music na Europę Wschodnią.

(KOZ, 05.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.