Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polak w zespole dziennikarskim, który otrzymał Nagrodę Pulitzera

Antoni Słodkowski kieruje birmańską redakcją Reutera (screen YouTube/ The Pulitzer Prizes)

Dwa wielkie amerykańskie dzienniki - "The Wall Street Journal" i "The New York Times" - otrzymały nagrody Pulitzera za materiały poświęcone prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi. W zespole dziennikarzy Reutera, który też otrzymał nagrodę jest Polak - Antoni Słodkowski.

W przypadku "WSJ" uhonorowano artykuły o płaceniu przez prawnika Trumpa za milczenie kobietom, które twierdziły, że miały romanse z obecnym prezydentem. "NYT" otrzymał nagrodę za materiały dotyczące kwestii podatkowych rodziny Trumpów.

Ta prestiżowa nagroda, której laureatów ogłoszono w poniedziałek na Columbia University w Nowym Jorku, przypadła też m.in. ekipie dziennikarzy agencji prasowej Associated Press za dokumentowanie okrucieństw jemeńskiej wojny domowej.

Nagrodę Pulitzera przyznano też dziennikarzom agencji Reutera, za ujawnienie masakry muzułmanów Rohingja w Birmie oraz za zdjęcia migrantów na granicy z USA. Dwaj dziennikarze Reutersa, którzy zajmowali się tą sprawą, Birmańczycy Wa Lone i Kyaw Soe Oo zostali w Birmie skazani na siedem lat więzienia. W zespole, który otrzymał nagrodę jest też Polak - Antoni Słodkowski, który kieruje birmańską redakcją. 

Pośmiertnie Pulitzera otrzymała królowa soulu Aretha Franklin (zm. 16 sierpnia 2018 r.) za "niezapomniany wkład", jaki wnosiła w amerykańską muzykę i kulturę przez ponad pięć dziesięcioleci.

Prestiżowe nagrody Pulitzera przyznawane są w USA od 1917 roku za wybitne osiągnięcia m.in. w dziennikarstwie, literaturze, teatrze i muzyce.

(PAP, 16.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Liczba subskrybentów „FT” przekroczyła milion

„FT” chce też zmodernizować postrzeganie swej marki i z brytyjskiego dziennika stać się przede wszystkim gazetą globalną

Liczba subskrybentów „Financial Times” przekroczyła milion. 

Jak pisze „Guardian”, strategia rozwoju prestiżowego dziennika będzie nadal koncentrować się na innowacyjnym podejściu do cyfrowej wersji pisma, pozyskiwaniu czytelników płacących abonament oraz zachowaniu standardów dziennikarstwa.

„FT” chce też zmodernizować postrzeganie swej marki i z brytyjskiego dziennika stać się przede wszystkim gazetą globalną.

(MC, 16.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.