Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix drożeje za granicą

Od maja za korzystanie z Netfliksa użytkownicy zapłacą o 1-2 dol. więcej niż obecnie (fot. Unsplash.com)

Platforma Netflix podniosła ceny abonamentu dla użytkowników m.in. w Stanach Zjednoczonych. Firma obecnie nie planuje podwyżek cen w Polsce.

Jak podaje CNN, użytkownicy za korzystanie z platformy od maja zapłacą o 1-2 dol. więcej niż obecnie. Pakiet Basic zdrożeje z 8 na 9 dol., Standard z 11 na 13 dol., a Premium z 14 na 16 dol. Netflix tłumaczy, że dzięki zwiększonym przychodom platforma będzie mogła więcej zainwestować w produkcję filmów i seriali. W ub.r. firma wydała na swoje produkcje 8 mld dol.

Polski oddział Netfliksa zapewnia, że firma podchodzi indywidualnie do każdego rynku i zmiany za granicą nie oznaczają zmian w Polsce.

Na początku marca informowaliśmy, że Netflix uruchomił w Polsce program testujący nowe cenniki swoich pakietów. Z kolei pod koniec miesiąca został wyłączony dostęp do platformy w okresie próbnym.

(PD, 08.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.