Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TD: propaganda mediów publicznych zagraża prawidłowym wyborom

"Podporządkowanie TVP i Polskiego Radia wyborczym interesom PiS zagraża prawidłowości wyborów w Polsce - stwierdza Towarzystwo Dziennikarskie w rozesłanym do mediów oświadczeniu.

Zdaniem Towarzystwa Dziennikarskiego wolność mediów jest podważana. "Wybory europejskie 2019 w Polsce mogą być wolne, ale nie będą prawidłowe jeżeli wszystkie strony nie będą równorzędnie traktowane przez media publiczne" - napisano w oświadczeniu. Przeprowadzony przez tę organizację jesienny monitoring głównego programu informacyjnego TVP w trakcie kampanii wyborów samorządowych wykazał, że ponad 70 proc. czasu bezpośrednich wypowiedzi wszystkich kandydatów w wyborach samorządowych zajmowali kandydaci partii rządzącej. "Kandydatów opozycji »Wiadomości« poniżały i przedstawiały ją jako wroga Polski. W »Wiadomościach« nie było pluralizmu, bezstronności, wyważenia i niezależności, wymaganych od mediów publicznych przez prawo" - napisano w oświadczeniu.

Według Towarzystwa Dziennikarskiego podczas wyborów samorządowych 2018 roku KRRiT nie spełniła swojego konstytucyjnego obowiązku stania na straży „wolności słowa, prawa do informacji oraz realizacji interesu publicznego w radiofonii i telewizji”. Nie prowadziła monitoringu nadawców, nie wzywała do przestrzegania prawa, mimo skarg składanych do niej na TVP. "Lekceważenie prawa przez TVP, Polskie Radio i ich organ kontrolny, jakim jest KRRiT, zagraża prawidłowości wyborów w Polsce" - podsumowano w oświadczeniu.

Towarzystwo Dziennikarskie wzywa Państwową Komisję Wyborczą do zaproszenia misji obserwacyjnej wyborów europejskich Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Wzywa też KRRiT do zlecenia monitoringu audycji informacyjnych i publicystycznych TVP i Polskiego Radia w okresie wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz do reagowania na skargi.

.

(AMS, 07.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Widownia "To był rok!" w nowym paśmie przekroczyła 2 mln

"To był rok!" prowadzi Marzena Rogalska (screen Vod.tvp.pl)

Program rozrywkowy "To był rok!" po zmianie dnia emisji gromadzi w TVP 1 większą widownię.

"To był rok!" zadebiutował w Jedynce w piątek 8 marca o 20.30. W tym paśmie wyemitowano jedynie dwa wydania. Pierwsze przyciągnęło 1,6 mln widzów, a drugie - 1,36 mln widzów. Od 7 kwietnia program przeniesiono na niedziele o 21. Pierwszy odcinek w nowym paśmie oglądało 2,04 mln widzów (jest pokazywany po serialu "Stulecie Winnych").

Pierwsze trzy odcinki "To był rok!" gromadziły średnio 1,67 mln widzów, co przełożyło się na 11,05 proc. udziału TVP 1 w rynku (8,72 proc. w grupie komercyjnej).

W ”To był rok!” dwie drużyny, w których kapitanami są Anna Mucha i Antoni Królikowski, rywalizują w quizach dotyczących wybranego roku - od lat 80. ubiegłego wieku do początku XXI wieku. Program prowadzi Marzena Rogalska.

(KOZ, 09.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.