Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Gremi Media SA zamknęła rok ponad 6 mln zł zysku netto

Wyniki Grupy Gremi Media SA były w 2018 roku znacznie lepsze niż rok wcześniej

Grupa kapitałowa Gremi Media SA w 2018 roku miała 6,43 mln zł zysku netto (wzrost o 837,5 proc. w stosunku do 2017 roku) przy 101,83 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 3,9 proc.).

Wskaźnik EBITDA Grupy Gremi Media wzrósł o 188,6 proc., do 13,22 mln zł. Większość wyniku tej grupy wypracowała spółka Gremi Media SA, wydawca m.in. "Rzeczpospolitej" i "Parkietu". W 2018 roku osiągnęła ona 95,17 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 2 proc.), jej EBITDA wyniosła 12,90 mln zł (wzrost o 183 proc.), a zysk netto - 5,58 mln zł (w 2017 roku było to 154 tys. zł).

"Cieszy nas to, że skokowa poprawa wyników finansowych była możliwa pomimo bardzo trudnego otoczenia rynkowego i znaczących odpisów, jakich byliśmy zmuszeni dokonać ze względu na upadłość jednego z dystrybutorów" - zaznacza w komunikacie giełdowym Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media SA.

Gremi Media od listopada 2017 roku jest notowana na giełdowym rynku równoległym NewConnect. Jej głównym akcjonariuszem jest grupa KCI, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza.

(JSX, 22.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apel SGL w sprawie dziennikarzy więzionych przez władze Birmy

Skazani dziennikarze nie przyznają się do winy (screen: Youtube.com/ PBS NewsHour)

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych apeluje do polskich instytucji, które angażują się w obronę wolności słowa, o solidarne wyrażenie sprzeciwu przeciwko więzieniu dwóch dziennikarzy Reutera przez władze Birmy.

Dwaj dziennikarze Reutera, 28-letni Kyaw Soe Oo i 32-letni Wa Lone, według władz Birmy uzyskali dostęp do tajnych dokumentów, za co zostali aresztowani w grudniu 2017 roku. 3 września br. obaj zostali skazani na siedem lat więzienia. Żaden z nich nie przyznał się do winy. Obaj badali sprawę masakry Rohingjów na zachodzie Birmy, dokonanej przez birmańskie wojsko, siły bezpieczeństwa oraz ludność cywilną. W procesie dziennikarze zeznali, że podczas pierwszych przesłuchań byli brutalnie traktowani.

Jak przypomina SGL, Wa Lone był gościem polskiego Stowarzyszenia Gazet Lokalnych w ramach projektu realizowanego przez Fundację Instytutu Lecha Wałęsy. Spędził w Polsce kilka dni, odwiedzając także redakcje prasy lokalnej. Wspominając pobyt w Polsce, opisał go w rodzimym MyanmarTimes słowami „Gość w dom, Bóg w dom”.

W apelu SGL napisano: „Broniąc idei demokracji, wolnych mediów i swoich przyjaciół, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych apeluje do polskich instytucji, które angażują się w obronę wolności słowa, o solidarne wyrażenie sprzeciwu przeciwko więzieniu dziennikarzy przez władze Birmy”.

(PAZ, 22.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.