Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włodzimierz Szaranowicz kończy karierę dziennikarza

Włodzimierz Szaranowicz obchodzi właśnie 70. urodziny (fot. Piotr Król/ archiwum "Press")

"Żegnam się z telewizją i zawodem" - oświadczył Włodzimierz Szaranowicz. Wieloletni dziennikarz i komentator Telewizji Polskiej przyznał, że to decyzja spowodowana jego chorobą. 

Zakończenie zawodowej kariery Szaranowicz obwieścił w wywiadzie na stronie internetowej TVP Sport. Przeprowadził go Jerzy Chromik, który pracuje z Szaranowiczem nad biograficzną książką. 

Popularny komentator sportowy przyznał, że ma problemy neurologiczne. Nie podał jednak nazwy ani szczegółów choroby. "Teraz nie chcę wiedzieć, jak się to będzie rozwijało. Będę z tym musiał żyć, ale nadal zachowuję się tak, jakby było normalnie. Wstaję i przełamuję się, a jak coś boli, to staram się ćwiczyć, żeby zlokalizować to miejsce i po prostu wygonić diabła" - mówił w rozmowie. 

Dowiedział się o chorobie, gdy był dyrektorem TVP Sport (pełnił tę funkcję do 2017 roku). "Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim, które mnie regenerowało, tylko z tym życiem dyrektorskim. Nie mogę powiedzieć, że to były złe lata dla mnie, ale inne, wymagające innych predyspozycji. Być może jako dowódca prowadzący ekipę olimpijską byłem na swoim miejscu, natomiast jako menedżer, który miał na co dzień walczyć o wszystko w tej telewizji, aby się w jakiś sposób budowała przyszłość sportu, to może to nie było dla mnie wymyślone zajęcie" - przyznał. 

Na Twitterze jego decyzję skomentowali dziennikarze sportowi. "Mistrzowski głos, wiedza, kultura i umięjetność takiego opowiadania, że bez niego widowisko po prostu byłoby niepełne" - napisał Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty. "Smutny ten pierwszy dzień wiosny - Włodzimierz Szaranowicz żegna się z telewizją i zawodem" - dodał Michał Pol, dyrektor programowy segmentu sportowego w Grupie Onet-Ringier Axel Springer Polska.

Nieco ponad rok temu poinformował widzów Telewizji Polskiej, że więcej nie skomentuje zimowych igrzysk olimpijskich (kolejne odbędą się w 2022 roku).

Włodzimierz Szaranowicz obchodzi właśnie 70. urodziny. Z TVP związany jest od 1978 roku. Od 1980 roku obsługiwał dziennikarsko wszystkie letnie i zimowe igrzyska olimpijskie (z wyjątkiem Los Angeles w 1984 roku). Komentował m.in. kolarstwo, lekkoatletykę, piłkę nożną, skoki narciarskie, siatkówkę, boks. Od listopada 2009 roku do połowy 2017 roku był dyrektorem TVP Sport. Szaranowicz jest laureatem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego (2016), a także zdobywcą Superwiktora (2009) i Złotej Telekamery (2009).

Przeczytaj rozmowę Grzegorza Kopacza z Włodzimierzem Szaranowiczem z magazynu "Press" (03/2017).

(SK, 21.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Nadzorcza TVP zawiesiła Piotra Pałkę

Obecnie, po zawieszeniu Pałki, w dwuosobowym zarządzie TVP decydujący głos ma jako prezes Jacek Kurski (fot. mat. pras.)

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła Piotra Pałkę w funkcji członka zarządu. Powodem zawieszenia ma być postępowanie sądowe, które Pałka wytoczył TVP.

O zawieszeniu Piotra Pałki biuro prasowe TVP poinformowało w czwartek wieczorem. Piotr Pałka i Marzena Paczuska zostali powołani do zarządu TVP w ubiegłym tygodniu przez Radę Mediów Narodowych, która równocześnie odwołała z zarządu Macieja Staneckiego.

Piotr Pałka zanim trafił do zarządu był pracownikiem TVP. Wytoczył jej proces po tym jak w ub.r. został zwolniony z telewizji. Gdy trafił do zarządu nie wycofał swojego pozwu.

Obecnie, po zawieszeniu Pałki, w dwuosobowym zarządzie TVP decydujący głos ma jako prezes Jacek Kurski.

(PAP, 21.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.